Skarżysko-Kamienna. Wypadek w zakładzie zbrojeniowym Mesko. Ranna jedna osoba

W czwartek rano doszło do wypadku w zakładzie zbrojeniowym Mesko S.A. w Skarżysku Kamiennej. W wyniku wybuchu materiału wybuchowego ranna została kobieta, która pracowała przy linii produkcyjnej.

Jak informuje "Wyborcza", do wybuchu doszło około godziny 7 rano - godzinę po rozpoczęciu zmiany. Zdarzenie miało miejsce "na wydziale 230", który w Mesko S.A. zajmuje się produkcją m.in. amunicji strzeleckiej. Według ustaleń dziennika w wypadku ranna została jedna z pracownic. 

Wypadek w zakładzie zbrojeniowym Mesko. Doszło do wybuchu materiału wybuchowego

- Do wypadku doszło przy linii produkcyjnej materiałów pirotechnicznych. Poważnie ranna została pracownica - mówi szef "Solidarności" w Mesko Stanisław Głowacki. Kierownik działu marketingu i komunikacji Tomasz Sztompke dodaje, że wybuchł materiał wybuchowy, a nie pocisk - o czym informowały początkowo lokalne media. 

Ranna kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 48-latka ma oparzenia twarzy i dróg oddechowych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. 

Mesko S.A. od 2015 roku jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma, której siedziba znajduje się w Skarżysku Kamiennej w województwie świętokrzyskim, jest producentem amunicji i zestawów rakietowych Grom i Piorun, używanych m.in. przez Siły Zbrojne RP.

Zobacz wideo Niebezpieczne wypadki - w tym roku niektórym kierowcom zabrakło wyobraźni
Więcej o: