Senator Marcin Bosacki zakaził się koronawirusem. "Na razie nie jest źle"

Senator KO Marcin Bosacki poinformował w środę w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. "Na razie nie jest źle" - uspokoił polityk we wpisie zamieszczonym na Twitterze.

Senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki przekazał w środę w mediach społecznościowych, że jest zakażony COVID-19.

"14 miesięcy się udawało, ale i mnie covid dopadł" - poinformował Bosacki w swoim tweecie. "Na razie nie jest źle, trochę gorączki i kaszlu, ból mięśni. Mam nadzieję na powrót na najbliższe posiedzenie Senatu. Dziękuję za wszystkie dobre słowa i myśli" - dodał senator.

Wśród komentarzy pod postem znalazło się wiele życzeń zdrowia od polityków opozycji.

Prof. Włodzimierz Gut Prof. Gut o epidemii koronawirusa w Polsce: Bardzo duży spadek zachorowań

Koronawirus w Polsce. Tendencja spadkowa i stopniowe znoszenie obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia przekazało w środę 28 kwietnia dane o 8895 nowych potwierdzonych wynikami badań przypadkach zakażeń koronawirusem. To o około 5000 mniej przypadków niż tydzień temu, utrzymuje się zatem tendencja spadkowa. Z powodu COVID-19 zmarło natomiast 636 osób. U 179 z nich nie zostały wcześniej stwierdzone choroby współistniejące.

Liczba wszystkich potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce od początku pandemii wzrosła do 2 776 927. Na Sars-Cov-2 w naszym kraju zmarły do tej pory 66 533 osoby.

Zobacz wideo Rząd luzuje obostrzenia. W maju wrócą: hotele, sklepy, gastronomia, sport i szkoły

Również w środę premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zaprezentowali najnowszy plan rządu w sprawie stopniowego luzowania obostrzeń. Poinformowano m.in. o tym, kiedy powróci nauka stacjonarna w szkołach oraz podano szczegóły dotyczące wznawiania działalności przez sklepy, lokale gastronomiczne, ośrodki kulturalne i obiekty sportowe.

Od 15 maja zniesiony ma być również obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz.

Więcej o: