Dolnośląskie. 5-latek na rowerku biegowym wjechał prosto pod samochód [WIDEO]

We wtorek w Lubinie (woj. dolnośląskie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerkiem biegowym, którym jechał 5-latek. Chłopczyk był na spacerze z mamą i dziadkiem, rowerkiem poruszał się po chodniku. W pewnym momencie zjechał jednak na jezdnię prosto pod koła samochodu.

Kompletnie zaskoczony sytuacją kierowca pojazdu (chłopiec wyłonił się spośród zaparkowanych na parkingu przy ulicy samochodów), nie miał możliwości manewru i doszło do potrącenia. 5-latka przewieziono do szpitala w Legnicy, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Zobacz wideo 5-letni chłopiec wjechał na rowerku biegowym pod samochód

Wypadek na Dolnym Śląsku. Policja zapowiada kontrole  

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie, a policjanci opublikowali wideo na stronie internetowej Dolnośląskiej Policji ku przestrodze. Widać na nim, jak chłopiec na rowerku z żółtymi kołami wyjeżdża zza stojących na parkingu samochodów i wpada prosto pod nadjeżdżające auto. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy prowadzą sprawę, będą sprawdzać między innymi to, jak wygląda sprawowanie opieki nad chłopcem, który uległ wypadkowi. Nie wiadomo, dlaczego 5-latek oddalił się od rodziny, po czym zjechał niezauważony na jezdnię.

Łotwa. Pożar nielegalnego hostelu w Rydze - zginęło osiem osóbŁotwa. Pożar nielegalnego hostelu w Rydze. Zginęło osiem osób

Policja apeluje o uwagę i o tłumaczenie dzieciom zasad bezpieczeństwa na drodze

Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. [...] Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji

- piszą policjanci na stronie internetowej Dolnośląskiej Policji i dodają, że czasem zwykła chwila nieuwagi może spowodować tragiczny w skutkach wypadek.

Zaginiony Bartosz Olaf Adamiec z GdańskaZaginął 23-letni Bartosz Olaf Adamiec z Gdańska. Policja poszukuje zaginionego 23-latka

Więcej o: