Niedziele handlowe 2021. Czy 2 maja zrobimy zakupy? Które sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe 2021. Czy 2 maja wypada niedziela handlowa? Sprawdź, które sklepy będą otwarte w pierwszą niedzielę maja.

Tylko siedem niedziel znajduje się w kalendarzu niedziel handlowych w 2021 roku. Wynika z tego, że nie w każdym miesiącu będziemy mogli wybrać się na niedzielne zakupy.

Zobacz wideo Indie. Pasażerowie wsiedli do samolotu zdrowi, wyszli zakażeni

Niedziela niehandlowa - czy zrobimy zakupy?

2 maja obowiązuje zakaz handlu, co  oznacza, że nie wszystkie sklepy będą w tym dniu otwarte. Warto zatem zadbać o potrzebne produkty z odpowiednim wyprzedzeniem.

Prof. Andrzej Fal odpowiedział na pytania czytelników Gazeta.pl ws. szczepieńCzy przed szczepieniem i po nim można spożywać alkohol? "Radziłbym się powstrzymać"

Zakaz handlu dotyczy głównie sklepów wielkopowierzchniowych. Jeśli danego dnia wypada niedziela niehandlowa, zamknięte pozostają galerie handlowe, sklepy meblowe, sklepy RTV, markety i supermarkety. Są jednak pewne wyjątki. W niedzielę niehandlową zrobimy zakupy w:

  • sklepach przy stacjach benzynowych;
  • cukierniach, piekarniach i kawiarniach;
  • osiedlowych sklepy, w których funkcję sprzedawcy w niedzielę niehandlową pełni właściciel;
  • aptekach;
  • sklepach z pamiątkami;
  • sklepach z prasą;
  • kwiaciarniach;
  • punktach handlowych na dworcach i stacjach;
  • sklepach, które mają status placówki pocztowej.

W niedziele niehandlowe pozostają otwarte lokale gastronomiczne, które w związku z obowiązującymi restrykcjami, działają wyłącznie w formie na wynos lub na dowóz.

Niedziele handlowe 2021. Kiedy niedziela handlowa?

Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 czerwca. W tym dniu sklepy będą działać na tych samych zasadach co w tygodniu.

Fragment spotu 'Ramię w ramię walczmy z koronawirusem'Eksperci wyhaczyli błąd w spocie rządu. Szczepionka podawana w złym miejscu

Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zakupów. Każdy klient ma obowiązek zakrywać usta i nos, dezynfekować dłonie oraz zachowywać dystans społeczny. Zmianie uległy limity osób w sklepach. Dla sklepów o powierzchni do 100 m2 jest to jedna osoba na 15 m2. Jeśli sklepy mają powyżej 100 m2 powierzchni, może tam przebywać jeden klient na 20 m2.

Więcej o: