Narodowy Spis Powszechny 2021. Do kiedy można się spisać? Jak to zrobić?

Narodowy Spis Powszechny 2021 już się rozpoczął. Przypominamy jak i do kiedy można się spisać. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli, dlatego warto pamiętać o dopełnieniu formalności

Jest kilka metod, za pomocą których może się spisać. Pierwsza i podstawa z nich to samospis internetowy. Respondenci wpisują odpowiednie informacje w interaktywnej aplikacje dostępnej na stronie internetowej nsp2021.spis.gov.pl. Do zalogowania można użyć profilu zaufanego, konta bankowego lub numeru PESEL. Należy pamiętać, że spisu można dokonać w ciągu dwóch tygodni od pierwszego zalogowania.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Weź udział w loterii i wygraj samochód lub pieniądze Spis powszechny. Ruszyła loteria GUS. Co jest do wygrania?

Druga metoda to spisanie się przez telefon. Należy zadzwonić na specjalną infolinię dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 279 99 99. Linię obsługują pracownicy statystyki publicznej.

Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły skorzystać z formularza dostępnego w internecie ani ze specjalnej infolinii, zostaną spisane przez rachmistrzów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wywiady prowadzone bezpośrednio nie będą się odbywać aż do odwołania.

Zobacz wideo W Oslo autobusy jeżdżą na paliwie ze śmieci

Narodowy Spis Powszechny 2021. Do kiedy trzeba się spisać?

Samospis internetowy rozpoczął się 1 kwietnia. Osoby, które będą chciały skorzystać z pomocy rachmistrzów będą musiały poczekać do 4 maja - wtedy zaczną oni pracę, a o szczegółach poinformuje GUS. Na udział w spisie powszechnym mamy czas do 30 września.

Narodowy Spis Powszechny 2021 - na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?

Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego znajduje się na stronie internetowejGłównego Urzędu Statystycznego. Dotyczą one między innymi adresu zamieszkania, informacji o współlokatorach i małżonkach, a także relacjach rodzinnych.

Horoskop na maj 2021 Horoskop na maj 2021 dla wszystkich znaków

Więcej o: