Pogoda. W środę ocieplenie, w całym kraju zaświeci słońce. Ale nie na długo

Po chłodnym poranku czeka nas ocieplenie - środa 28 kwietnia będzie najbardziej słonecznym dniem tego tygodnia. Termometry wskażą do 15 stopni Celsjusza. Niestety, już wkrótce znów przyjdą deszczowe dni.

Środa 28 kwietnia zacznie się od przymrozków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla przeważającej części kraju - temperatura powietrza przy gruncie spadnie poniżej zera w niemal całej Polsce z wyjątkiem województw lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz części województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i śląskiego. Po mroźnym poranku możemy spodziewać się jednak wyraźnego ocieplenia. 

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

Prognoza pogody. Na termometrach do 15 stopni Celsjusza 

Synoptycy z IMGW prognozują słoneczny dzień. W środę 28 kwietnia nie należy spodziewać się opadów, zachmurzenie będzie niskie lub umiarkowane. Temperatura wzrośnie - najcieplej będzie we Wrocławiu i Opolu, gdzie termometry wskażą do 15 stopni Celsjusza. Najzimniejszym miastem tego dnia będą z kolei Suwałki - w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy tam maksymalnie 9 stopni. 

"Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie chwilami porywisty, południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h" - czytamy w prognozie pogody IMGW. 

TVN Meteo informuje z kolei, że ciśnienie atmosferyczne będzie stabilne, a biometr korzystny. Niestety, pogoda zmieni się już w czwartek. Do Polski dotrze front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu i wysokie zachmurzenie. W czwartek pogodnie będzie jedynie w okolicach Rzeszowa, w piątek będzie padać już w całym kraju. Pogoda na majówkę również nie zapowiada się dobrze - meteorolodzy prognozują, że długi weekend będzie chłodny i deszczowy, a słońce będzie wychodzić zza chmur tylko chwilami. 

Więcej o: