Rodzice kupowali lajki na Facebooku w konkursie dla przedszkolaków. Wszystko dla nagrody za 20 zł

Rodzice przedszkolaków z placówki w Górznie (mazowieckie) tak bardzo chcieli, aby ich pociechy wygrały konkurs na najlepszą ekologiczną stylizację, że posunęli się do kupowania lajków na Facebooku. Nagroda, o którą wszyscy walczyli z tak ogromnym zacięciem, była warta 20 złotych. "Aby uchronić dzieci przed skutkami nieodpowiedzialnej postawy dorosłych, zdecydowaliśmy o zakończeniu konkursu i nagrodzeniu wszystkich" - poinformowała dyrektorka placówki.
Zobacz wideo Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? "Nie mamy dobrego rozwiązania"

Publiczne Przedszkole w Górznie (Mazowsze) zorganizowało konkurs, w którym dzieci miały za zadanie stworzyć ekologiczne stylizacje. Do tego celu miały wykorzystać kartony, worki, plastikowe nakrętki i inne śmieci. Maluchy z pomocą rodziców stworzyły wspaniałe stroje, które zostały zaprezentowane na wybiegu 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi. Celem inicjatywy było uświadomienie dzieciom, czym jest ekologia, a także możliwość ponownego użycia rzeczy, które uznajemy w pewnym momencie za odpady. 

Konkurs dla przedszkolaków zakończony bez zwycięzcy. Powodem nieodpowiedzialność rodziców

Wszystkie stylizacje wzięły udział w konkursie pod nazwą "Ekologiczny strój". Zdjęcia modelek oraz modeli trafiły na facebookowy profil przedszkola. Zasadą konkursu było zebranie jak największej liczby polubień pod zdjęciem, a wygrany miał otrzymać nagrodę wartą 20 złotych. 

Dumni rodzice oczywiście promowali swoje dzieci, udostępniając zdjęcia na profilach swoich oraz ich najbliższych, jednak niektórym z nich to nie wystarczyło. Pragnienie wygranej okazało się silniejsze niż zasady "fair play". 

Rozdanie świadectw (zdjęcie ilustracyjne)Koniec roku szkolnego. Co z odbiorem świadectw?

Rodzice przedszkolaków mieli kupować lajki na Facebooku

Zabawa promująca ekologię trwała w najlepsze, a piękna idea szła w świat. W pewnym momencie pod niektórymi fotografiami znalazło się jednak mnóstwo lajków z kont zagranicznych. Rodzice oczywiście odpierali wszelkie zarzuty, a nawet mieli deklarować rezygnację z konkursu. Twierdzili bowiem, że to ktoś inny zakupił lajki na ich konto w celu dyskredytacji. 

Dyrektorka placówki Monika Błażejczyk podjęła decyzję o zakończeniu zabawy, ogłaszając, że wszystkie przedszkolaki zostaną nagrodzone. W rozmowie z egarwolin.pl kobieta przyznała, że jest przerażona tym, co się stało oraz nie może tego zrozumieć - zwłaszcza że konkurs nie miał patrona, w związku z czym nagroda była naprawdę symboliczna. 

"Niestety, wśród uczestników konkursu znaleźli się także tacy, którzy ponad dobrą zabawę i edukacyjny wymiar, posunęli się do konkursowej walki „nie fair”. W związku z tym, aby uchronić dzieci przed skutkami nieodpowiedzialnej postawy dorosłych, zdecydowaliśmy o zakończeniu konkursu i nagrodzeniu wszystkich przedszkolaków biorących w nim udział." - przekazano na facebookowym profilu przedszkola

Szkoła / Zdjęcie ilustracyjnePowrót dzieci do szkół. Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie

Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni w piątek 30 kwietnia. Mają otrzymać pamiątkowe dyplomy, a także nagrody, które przedszkole zakupi z własnych środków. 

Więcej o: