Pogoda na dziś - środę, 28 kwietnia. Będzie cieplej i zaświeci słońce, ale nie na długo

W środę 28 kwietnia niemal w całym kraju będzie świeciło słońce. Miejscami pojawi się większe zachmurzenie. Lokalnie zapowiadane są przelotne opady deszczu. Wiatr umiarkowany i łagodny.

W środę duże zachmurzenie prognozowane jest tylko w dwóch województwach, ale to właśnie tam będzie najcieplej. W pozostałych regionach kraju pojawi się słońce i lekkie zachmurzenie.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

Temperatura. Najcieplej na zachodzie kraju

W środę najwyższą temperaturę wskażą termometry na zachodzie kraju. Najcieplej, bo 15 stopni, będzie w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu, ale też w Katowicach i Krakowie. Jeden stopień mniej jest prognozowany w Rzeszowie i Poznaniu. W Bydgoszczy 13 stopni, a w Łodzi, Kielcach i Lublinie - 12 stopni. Najzimniej będzie w Olsztynie i Białymstoku, gdzie temperatura będzie wahać się od 9 do 10 stopni.

PogodaPogoda Gazeta.pl

Pogoda na środę. Zaświeci słońce i pojawią się chmury

W całym kraju prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Więcej chmur pojawi się na południu kraju, ale to tam będzie najcieplej. W środę 28 kwietnia temperatura będzie wyższa już z samego rana. Do godziny 11 można się spodziewać do 6 stopni. W godzinach południowych niemal w całym kraju temperatura osiągnie około 13 stopni. Wyjątkiem będą Suwałki, gdzie temperatura wyniesie  7 stopni oraz Białystok i Gdańsk, gdzie temperatura wzrośnie jedynie do 10 stopni. W środę wiatr słaby i łagodny.

W czwartek i piątek możemy spodziewać się podobnych temperatur. Ochłodzi się jednak na weekend. Będzie też wietrznie.

Pogoda. Wakacyjne ciepło przyjdzie dopiero po majówce - zdjęcie ilustracyjne.Pogoda długoterminowa. Wakacyjne ciepło przyjdzie dopiero po majówce

Więcej o: