Kierowca busa potrącił rowerzystę, zabrał lusterko i uciekł. Policja niemal po roku szuka sprawcy wypadku

66-letni rowerzysta został potrącony przez kierowcę samochodu dostawczego 2 czerwca 2020 r. o 16.55 na ulicy Gliwickiej w Czekanowie (woj. śląskie). Mężczyzna, po kilku miesiącach od wypadku zmarł, a policja poszukuje sprawcy, który nie udzielił pomocy poszkodowanemu. I prosi świadków o pomoc.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukują świadków wypadku drogowego w Czekanowie (woj. śląskie), do którego doszło 10 miesięcy temu.

Sprawcy wypadku szuka policja. Prosi o pomoc świadków

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy wypadku w Czekanowie. "Prosimy o kontakt osoby, które widziały to zdarzenie, dysponują zapisem z kamery samochodowej lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy zdarzenia i identyfikacji pojazdu" - informuje Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Osoby, które dysponują przydatnymi w tej sprawie informacjami, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach mieści się przy ul. Bytomskiej 6, Wydział Kryminalny, pokój 304, tel. 47 85 34 382. Telefon do dyżurnego jednostki 47 85 34 255 czynny całą dobę.

Zobacz wideo Kierowca samochodu dostawczego potrącił 66- latka. Wyszedł z samochodu, żeby zabrać lusterko i odjechał

Potrącił rowerzystę. Zatrzymał się, by zabrać lusterko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, za zgodą prokuratury, opublikowali nagranie z monitoringu, na którym dokładnie widać przebieg wypadku.

Kierowca białego samochodu dostawczego, jadąc drogą krajową numer 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił rowerzystę. Mężczyzna uderzony przez samochód wpadł do rowu. Kierowca busa zatrzymał się i pobiegł na miejsce zdarzenia. Najprawdopodobniej zabrał tylko urwane lusterko od samochodu i odjechał.

Jak informuje policja, kierowca busa nie udzielił  pomocy poszkodowanemu mieszkańcowi Świętoszowic. W październiku 2020 roku, po pobytach w szpitalach, 66-letni mężczyzna zmarł  wskutek odniesionych  podczas wypadku obrażeń.

Więcej o: