Jaworzno. Interwencja policji podczas nielegalnej imprezy. Kilkadziesiąt osób z mandatami

Kilkadziesiąt osób bawiło się w weekend w Jaworznie podczas nielegalnie zorganizowanej imprezy. Zabawę przerwała interwencja policji. Wobec 24 osób sporządzono wnioski do sądu o ukaranie. Jeden z mężczyzn, u którego znaleziono narkotyki, został aresztowany.
Zobacz wideo Rośnie imprezowe podziemie. Ratownik medyczny komentuje

W sobotę 24 kwietnia w Jaworznie (województwo śląskie) doszło do interwencji w jednym z klubów w centrum miasta, który pomimo obowiązujących zakazów był otwarty. Funkcjonariusze wylegitymowali 69 uczestników imprezy. Na 41 osób nałożono mandaty za nieprzestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa, natomiast wobec 24 osób skierowano wnioski do sądu o ukaranie. Jedna osoba została zatrzymana.

Pobił pracownika Straży Jasnogórskiej. Poszukuje go częstochowska PolicjaCzęstochowa. Strażnik klasztoru zwrócił uwagę za brak maseczki. Został pobity

Śląskie. Ponad 40 osób z mandatami po udziale w nielegalnej imprezie

Jak informuje KMP w Jaworznie, w sobotę około godzinny 22:30 policjanci udali się do lokalu w centrum miasta, gdzie zastali kilkadziesiąt osób bawiących się na parkiecie - tańczących, nieprzestrzegających dystansu czy obowiązku zakrywania ust i nosa. U jednej z osób policyjny pies wykrył posiadanie nielegalnych substancji - mężczyzna ten został zatrzymany. Jak informuje policja, w zabezpieczaniu dowodów brało udział 60 funkcjonariuszy. 

23-latka zorganizowała imprezę pomimo kwarantannyGniewino. Pomimo kwarantanny zorganizowała imprezę. Grozi jej grzywna

Policja apeluje o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych i zaleceń rządu. Przypominamy, że obecnie w całej Polsce obowiązuje zakaz organizowania spotkań o liczebności powyżej pięciu osób. Nielegalne jest także samo uczestnictwo w zgromadzeniach. Na wniosek policji sanepid może na osoby nieprzestrzegające tych zasad nałożyć karę od 5 do nawet 30 tys. złotych. Jak na razie nie wiadomo, kiedy możemy liczyć na poluzowanie restrykcji. Na środę 28 kwietnia zapowiedziana jest konferencja prasowa, podczas której poznamy kolejne decyzje rządu na temat obostrzeń na najbliższy czas

Więcej o: