Pol'and'Rock Festival w nowym miejscu. Jerzy Owsiak: Będzie inny, będzie czarodziejski

W tym roku Pol'and'Rock Festival odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim. - Nie wszyscy będą mogli do nas przyjechać, teraz ustalamy zasady, na jakich was zaprosimy - powiedział Jerzy Owsiak.

- Mamy miejsce na najpiękniejszy festiwal świata - ogłosił w wideo na Facebooku Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która organizuje Pol'and'Rock Festival. Impreza odbędzie się w dniach 29 - 31 lipca na lotnisku Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). 

Zobacz wideo Czy antyszczepionkowcy to poważny problem dla programu szczepień?

- Będzie inny, będzie atmosferyczny, czarodziejski. Nie wszyscy będą mogli do nas przyjechać, teraz ustalamy zasady, na jakich was zaprosimy - poinformował Owsiak. Jak dodał, miejsca na tegoroczną edycję festiwalu organizatorzy szukali w całej Polsce. - Nie pękamy, robimy swoje, nie wycofujemy się. Będziemy mieć niebo nad sobą i nawet jeżeli będziecie oglądali nas na drugiej półkuli, poczujecie ten klimat - powiedział. 

27. Pol'and'Rock Festival. "Wejściówka w tym roku płatna"

O powodach przeniesienia miejsca festiwalu z Kostrzyna nad Odrą na lotnisko Makowice-Płoty poinformował Owsiak w oddzielnym wpisie. "Koncepcja tego miejsca wiąże się głównie z zapewnieniem bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników Festiwalu. Dzisiaj pandemia kreuje wszystkie warunki, na jakich możemy zorganizować jakąkolwiek imprezę - zaczynając od ślubu kończąc na Festiwalu. Przede wszystkim teren, na którym organizujemy nasz Festiwal, musi być ogrodzony, a kiedy minie lockdown - dokładnie będziemy mogli określić liczbę jego uczestników" - napisał.

Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-BirkenauDyrektor Muzeum Auschwitz: Premierze, powołaj Radę Oświęcimską. Inaczej świat to zrobi, ze szkodą dla Polski

"Wszystkie osoby uczestniczące w festiwalu będą przez nas przetestowane, a w ramach wejściówki, która w tym roku będzie płatna - zapewnimy oprócz badań także między innymi komplet maseczek na trzy dni festiwalu, przygotowany teren na camping, płyny dezynfekujące na terenie Festiwalu czy żetony do kabin prysznicowych" - dodał. 

Chęć udziału w 27. Pol'and'Rock Festival można zgłaszać pod tym linkiem. "Pomóżcie nam stworzyć ten festiwal - wiemy, że nie zdołalibyśmy wydzielić takiego terenu w Kostrzynie nad Odrą, wybraliśmy więc najpiękniejsze miejsce i najbardziej spełniające wszystkie nasze wymagania" - napisał Owsiak. "Pomóżcie nam, aby jego organizacja była wzorem dla innych, abyśmy mogli w ten sposób pokazać wszystkim tym, którzy pragną organizować festiwale pod każdą szerokością geograficzną, że mimo pandemii i trudnych warunków - możemy takie spotkania organizować jeśli obie strony - my organizatorzy i Wy publiczność podejmiemy się takiego wyzwania i my wszyscy, przestrzegając zasad, spędzimy ze sobą kilka festiwalowych dni" - podkreślił. 

Epidemia koronawirusa w IndiachIndie. Chorzy desperacko poszukują butli z tlenem i leków. Kwitnie czarny rynek

Więcej o: