Pogoda na dziś - poniedziałek 26 kwietnia. W większości kraju pochmurno, ale z przejaśnieniami

W poniedziałek 26 kwietnia w całym kraju będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Lokalnie pojawi się deszcz, a nawet lekkie opady śniegu. Wiatr umiarkowany.

W poniedziałek duże zachmurzenie zapowiadane jest na wschodzie i w centralnej Polsce. W niektórych regionach będą przejaśnienia, ale pojawią się też opady deszczu, a nawet lekkie opady śniegu. 

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

Temperatura. Najcieplej na zachodzie kraju

Najwyższą temperaturę w poniedziałek wskażą termometry w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Zielonej Górze. Będzie to 8 stopni. Jeden stopień mniej prognozowany jest w woj. podkarpackim, opolskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim. Od 6 do 5 stopni będzie w Lublinie, Warszawie, Kielcach, Łodzi, Olsztynie i Gdańsku. Najzimniejszy dzień zapowiadany jest w Białymstoku, gdzie temperatura osiągnie tylko 4 stopnie.

Mapa pogodyMapa pogody Gazeta.pl

Pogoda na poniedziałek. Dużo chmur i opadów deszczu

W całym kraju prognozowane jest małe i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza rano. Więcej chmur pojawi się w północnych regionach. W drugiej części dnia opady deszczu, a lokalnie też deszczu ze śniegiem zapowiadane są dla wschodniej i północnej Polski. Najbardziej intensywne opady spodziewane są w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W województwie kujawsko-pomorskim należy spodziewać się także burz. Wiatr słaby w południowej i zachodniej części kraju. Na wschodzie może wiać w porywach do 50 kilometrów na godzinę. 

Majówka 2021 (zdjęcie ilustracyjne)Majówka 2021. Kiedy wypada i jak zaplanować urlop?

Więcej o: