Lipno. Nie żyje Maja Kostrzewa. 15-letnia zawodniczka zginęła podczas treningu na torze motocrossowym

Maja Kostrzewa, niespełna 15-letnia zawodniczka z Gdyni, zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie. W pewniej chwili straciła panowanie nad motocyklem i przewróciła się. Niestety nastolatki nie udało się uratować, zmarła na miejscu. Dwa lata temu na torze w Lipnie zdarzyła się podobna tragedia.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę po godz. 14 podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie). Niespełna 15-letnia zawodniczka, Maja Kostrzewa, zmarła z powodu odniesionych obrażeń. 

Zobacz wideo Wypadek w Tomaszowie Lubelskim. Sprawca z blisko promilem

Maja Kostrzewa, 15-letnia zawodniczka, zginęła podczas treningu. Policja bada sprawę

- Zawodniczka została, jak wynika z informacji, które do tej pory zostały ustalone, wyrzucona na muldzie podczas rajdu - poinformowała podkomisarz Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, ratownicy medyczni prowadzili reanimację nastolatki.

Zdjęcie ilustracyjne Szczecin. Wypadek na placu zabaw z udziałem dwóch 7-latek

Dziewczyna, która jechała motocyklem, zginęła na miejscu. Jak podaje "Gazeta Pomorska", policja bada okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury. Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku "nieumyślnego spowodowania wypadku". Prokuratura zabezpieczyła ciało nastolatki i motocykl.

Maja Kostrzewa była reprezentantką klubu z Człuchowa, używała motocykla KTM. 

"Maja Kostrzewa nie żyje. Odeszła tak niespodziewanie, nie jesteśmy w stanie zebrać myśli"

"Maja Kostrzewa nie żyje. Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba... Zginęła dzisiaj (24.04.) podczas treningu na torze w Lipnie. Odeszła tak niespodziewanie, że nie jesteśmy w stanie zebrać myśli. Przed oczami przemykają obrazy z zawodów, na których pojawia się ta ciepła, miła, ale jednocześnie jakże ambitna riderka. Szok, który zapewne wstrząśnie wieloma z nas" - dodaje na Facebooku X-cross MEDIA.

Trening na torze motocrossowym w Lipnie. To nie pierwsza taka tragedia

To nie pierwsza tego typu tragedia na torze motocrossowym w Lipnie. Dwa lata temu doszło do podobnego wypadku, w wyniku którego poniosła śmierć 15-latka z Lublina, Wiktoria Wicińska. "Gazeta Pomorska" pisze, że  "według relacji świadków, dziewczyna kilka razy przekoziołkowała z motocyklem".

Sprawą zajmuje się policja Wypadek w domu dziecka Nagłowicach. Trzyletni chłopiec wypadł z okna

Na pomoc nastolatce ruszył wtedy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 15-latka została przewieziona do Szpitala w Lipnie. Nie udało się jej uratować.

Więcej o: