Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Papież Franciszek podjął decyzję - jest nowa data uroczystości

Papież Franciszek podjął decyzję, że beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz siostry Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie - przekazała archidiecezja warszawska. Proces beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego został bezterminowo zawieszony w kwietniu ubiegłego roku. Przyczyną decyzji była pandemia koronawirusa.

"Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00" - przekazał w komunikacie kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. 

Zobacz wideo Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać. Odpowiedzi były bardzo zbliżone

Kardynał Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany. Papież wyznaczył nową datę

Podczas uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego. Kardynał Nycz przekazał, że swoje prace wznowił także komitet organizacyjny, który wkrótce przekaże dalsze informacje dotyczące szczegółów uroczystości beatyfikacyjnej. 

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w RzeszowieWybory w Rzeszowie. Co z Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego? "Wymyć", "bronić"

"Wyrażam wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za wyznaczenie daty beatyfikacji. Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej" - stwierdził kard. Nycz. 

Beatyfikację zawieszono z powodu pandemii koronawirusa

Pierwotnie beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego miała się odbyć 9 czerwca 2020 r. w Warszawie. Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa podjęto decyzję o bezterminowym zawieszeniu beatyfikacji. Kard. Nycz tłumaczył wówczas, że troska o zdrowie i życie ludzi uniemożliwia przeprowadzenie uroczystości.  

- A drugi powód jest ten, że kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, jest osobą wielką, znaną i ludzie mają prawo uczestniczyć w tej uroczystości licznie i to zarówno Polacy z wszystkich diecezji, jak i goście zagraniczni, Polacy mieszkający za granicą, co teraz nie byłoby możliwe - powiedział. 

Mazowsze. Byk uciekł właścicielowi (zdjęcie ilustracyjne)Mazowsze. Trwają poszukiwania półtonowego byka. "Zerwał się i uciekł"

Więcej o: