Legnica. Wąż zbożowy uciekł z terrarium do łazienki sąsiadki. Buszował w kosmetykach

Mieszkaniec jednego z legnickich bloków hodował węża zbożowego, który pewnego dnia uciekł z terrarium. Zwierzę spełzło kilka pięter w dół i zaskoczyło sąsiadkę. Kobieta zauważyła gada, kiedy ten wił się między kosmetykami. Węża odłowili strażnicy miejscy.

- Troszeczkę pani była zdenerwowana, wystraszona, wąż zbożowy był zawinięty wokół dezodorantów na półce - powiedział portalowi radiowrocław.pl mł. insp. Wojciech Nawojczyk.

Legnica. Wąż zbożowy uciekł z terrarium i "odwiedził" sąsiadkę. Wił się między kosmetykami

W środę doszło do niecodziennej interwencji w legnickim bloku przy ul. Gwiezdnej. Kobieta zauważyła pełzającego między kosmetykami gada, o czym niezwłocznie poinformowała służby. Legniccy strażnicy miejscy skierowali na miejsce patrol specjalistyczno-interwencyjny, który odłowił węża z mieszkania.  "Okazało się, że jest to wąż zbożowy o długości ponad 1,5 m" - informuje Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy st. insp. Jacek Śmigielski.

Wąż został zabezpieczony, a strażnicy rozpoczęli poszukiwania właściciela gada. Mundurowi pytali mieszkańców bloku, czy znaleziony wąż nie uciekł komuś z terrarium, jednak opiekuna zwierzęcia nie znaleziono. Decyzją Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, wąż zbożowy został przekazany pod tymczasową opiekę jednemu ze strażników.

Już na drugi dzień od zdarzenia, właściciel węża zgłosił się po jego odbiór. Mężczyzna został ukarany przez strażników miejskich mandatem karnym za niezachowanie należytych środków ostrożności. - Przypominamy, że właściciele zwierząt mają obowiązek przestrzegać obowiązujących przepisów w tym norm prawnych dotyczących zwykłych i nakazanych środków ostrożności - dodają legniccy strażnicy miejscy.

Wąż zbożowy. Czy jest jadowity? Gdzie można go spotkać? 

Wąż zbożowy najczęściej jest pomarańczowobrązowy z czerwonymi, pomarańczowymi lub brązowymi plamami i osiąga od 76 do 126 centymetrów, choć zdarzają się osobniki mające nawet około 180 cm. Zwierzę jest powszechnie hodowane w warunkach domach i nie jest jadowite. Naturalnie żyje w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, można go również spotkać na Hawajach oraz w niektórych miejscach w Europie.  

Zobacz wideo Legnica. Kierowca potrącił pieszą i uciekł. Zatrzymała go policja
Więcej o: