Legnica. Wąż zbożowy uciekł z terrarium do łazienki sąsiadki. Buszował w kosmetykach

Mieszkaniec jednego z legnickich bloków hodował węża zbożowego, który pewnego dnia uciekł z terrarium. Zwierzę spełzło kilka pięter w dół i zaskoczyło sąsiadkę. Kobieta zauważyła gada, kiedy ten wił się między kosmetykami. Węża odłowili strażnicy miejscy.

- Troszeczkę pani była zdenerwowana, wystraszona, wąż zbożowy był zawinięty wokół dezodorantów na półce - powiedział portalowi radiowrocław.pl mł. insp. Wojciech Nawojczyk.

Bolesławiec. Chory na COVID-19 był w śpiączce od listopada do marca. 'Jest ewenementem'Bolesławiec. Chory na COVID-19 był w śpiączce kilka miesięcy. "Jest ewenementem"

Legnica. Wąż zbożowy uciekł z terrarium i "odwiedził" sąsiadkę. Wił się między kosmetykami

W środę doszło do niecodziennej interwencji w legnickim bloku przy ul. Gwiezdnej. Kobieta zauważyła pełzającego między kosmetykami gada, o czym niezwłocznie poinformowała służby. Legniccy strażnicy miejscy skierowali na miejsce patrol specjalistyczno-interwencyjny, który odłowił węża z mieszkania.  "Okazało się, że jest to wąż zbożowy o długości ponad 1,5 m" - informuje Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Legnicy st. insp. Jacek Śmigielski.

Wąż został zabezpieczony, a strażnicy rozpoczęli poszukiwania właściciela gada. Mundurowi pytali mieszkańców bloku, czy znaleziony wąż nie uciekł komuś z terrarium, jednak opiekuna zwierzęcia nie znaleziono. Decyzją Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, wąż zbożowy został przekazany pod tymczasową opiekę jednemu ze strażników.

Epidemia koronawirusa. Szczepienia przeciw COVID-19.Powstają powszechne punkty szczepień. Pierwszy pojawił się w Legnicy

Już na drugi dzień od zdarzenia, właściciel węża zgłosił się po jego odbiór. Mężczyzna został ukarany przez strażników miejskich mandatem karnym za niezachowanie należytych środków ostrożności. - Przypominamy, że właściciele zwierząt mają obowiązek przestrzegać obowiązujących przepisów w tym norm prawnych dotyczących zwykłych i nakazanych środków ostrożności - dodają legniccy strażnicy miejscy.

Wąż zbożowy. Czy jest jadowity? Gdzie można go spotkać? 

Wąż zbożowy najczęściej jest pomarańczowobrązowy z czerwonymi, pomarańczowymi lub brązowymi plamami i osiąga od 76 do 126 centymetrów, choć zdarzają się osobniki mające nawet około 180 cm. Zwierzę jest powszechnie hodowane w warunkach domach i nie jest jadowite. Naturalnie żyje w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, można go również spotkać na Hawajach oraz w niektórych miejscach w Europie.  

Zobacz wideo Legnica. Kierowca potrącił pieszą i uciekł. Zatrzymała go policja
Więcej o: