Radomsko. Sterta niebezpiecznych odpadów zalegała przed szpitalem. "Dzisiaj już mamy poziom bezpieczny"

Przed magazynem szpitala w Radomsku (woj. łódzkie) powstała duża góra worków ze zużytymi kombinezonami i maseczkami ochronnymi - informuje TVN24. Sterta potencjalnie niebezpiecznych opadów zalegała przez kilka dni obok budynku placówki. - Firma sprężyła się i już mamy poziom bezpieczny magazynu - powiedział dyrektor szpitala.

Beata Kowalska, dyrektor techniczny Szpitala Powiatowego w Radomsku, przekazała, że problem powstał w ubiegłym tygodniu, gdy firma, z którą szpital ma podpisaną umowę, nie odebrała kilka razy odpadów. Różowe worki ze zużytą odzieżą ochronną musiały być składane pod jedną ze ścian placówki. Wkrótce na terenie szpitala powstała duża sterta śmieci. - To sytuacja nadzwyczajna, ale takie zdarzają się w czasie pandemii - powiedziała Kowalska. 

Zobacz wideo Majcher: Przeciętny Polak produkuje ponad 300 kg śmieci rocznie

Radomsko. Worki z odpadami pod ścianą szpitala. "Sytuacja nadzwyczajna"

Miesiąc wcześniej placówka podwoiła ilość łóżek dla pacjentów z COVID-19, dlatego ilość zużywanych maseczek i kombinezonów znacznie wzrosła. Odpady były szczelnie zamykane i składane w miejscu, do którego - według dyrektora placówki - pacjenci nie mieli dostępu. Dziennikarze TVN24 informują, że składowisko potencjalnie zakaźnych odpadów powstało przed magazynem, niedaleko parkingu, na którym przyjmowano obiady dla placówki.

Burza nad Lublinem (zdjęcie ilustracyjne)Gdzie jest burza? "Na południowym wschodzie kraju grzmi". Alert IMGW

- Każde inne miejsce też jest złe. To jest szpital. Nie umiem wskazać lepszego miejsca, niż obok magazynu, gdzie samochód może przyjechać i zabrać te worki - tłumaczyła decyzję dyrektor techniczna szpitala. 

Problem z odpadami został rozwiązany. "Firma się sprężyła"

Po doniesieniach portalu sprawą zainteresowała się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomsku. Inspektorzy sanepidu pojawili się na miejscu, aby zbadać miejsce składowania odpadów. Kontrola sanepidu w szpitalu w Radomsku będzie kontynuowana. 

Policja przed Sadem NajwyższymSN wznawia posiedzenie ws. Tulei. Budynek "szczelnie otoczony"

Jak informuje lokalny portal Radomsko24.pl, problem ze stertą odpadów udało się już rozwiązać. Firma, która wcześniej zalegała z odbiorem odpadów, zabrała wszystkie worki ze zużytymi środkami ochrony osobistej. - Wczoraj firma sprężyła się i dzisiaj już mamy poziom bezpieczny magazynu - przekazał dyrektor placówki. 

 
Więcej o: