Świętokrzyskie. Wypadek w domu dziecka w Nagłowicach. Trzyletni chłopiec wypadł z okna

W domu dziecka w Nagłowicach (woj. świętokrzyskie) wypadł z okna trzyletni chłopiec. Dziecko przeżyło upadek z drugiego piętra. Chłopiec został przetransportowany do szpitala z obrażeniami nogi.

Zgłoszenie o wypadku - wypadnięciu trzylatka przez okno - wpłynęło do policji ok. godz. 15.30 w środę (21 kwietnia), przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie Michał Kwieciński w rozmowie z "Gazetą Wyborczą Katowice". Dziecko wypadło z okna domu dziecka zlokalizowanego w Nagłowicach (powiat jędrzejowski). 

Mirosław Handke nie żyjeMirosław Handke, były minister edukacji, nie żyje. Miał 75 lat

3-latek wypadł z okna domu dziecka w Nagłowicach. Doznał urazu nogi 

W momencie, w którym doszło do wypadku, chłopiec miał przebywać pod opieką wychowawczyni. Nie wiadomo, jak dokładnie doszło do tego, że maluch wypadł z okna na drugim piętrze.

- W chwili zdarzenia chłopczyk był pod opieką wychowawczyni, która zajmowała się dziesięciorgiem wychowanków - przekazał Michał Kwieciński, rzecznik jędrzejowskiej policji w rozmowie z echodnia.eu

Arcybiskup Wojciech ZiembaArcybiskup Wojciech Ziemba nie żyje

Jak podaje portal, trzylatek doznał urazu nogi. Zarówno dyrektor placówki, jak i opiekunka chłopca byli trzeźwi. Przytomny chłopiec został po upadku przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak wyjaśnił oficer prasowy Michał Kwieciński, funkcjonariusze zajmą się teraz ustalaniem szczegółów wypadku. Mają sprawdzić między innymi, czy dziecko miało zapewnioną opiekę w momencie zdarzenia oraz, czy ktoś inny mógł przyczynić się do jego wypadnięcia przed okno. 

Więcej o: