Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał. 18-latek uderzył w zaparkowane auta

18-letni mieszkaniec Kościana odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawnień. Mężczyzna oświadczył, że zdał egzamin na prawo jazdy, ale nie odebrał jeszcze dokumentu.
Zobacz wideo Lubin. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki spowodował wypadek. Ułamki sekund dzieliły pieszego od tragedii

W niedzielę przed godz. 22:00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymali informacje o zdarzeniu drogowym. Okazało się, że 18-letni kierujący audi w trakcie omijania uszkodził zaparkowane renault. W wyniku uderzenia samochód przemieścił się i uszkodził kolejny pojazd stojący w pobliżu.

W czasie rozmowy z 18-latkiem policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. "To jednak nie koniec kłopotów mężczyzny. W trakcie ustalania wszelkich okoliczności zdarzenia okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, w systemie informatycznym nie było stosownego wpisu dotyczącego wydania prawa jazdy. Mężczyzna oświadczył, że zdał egzamin, ale nie odebrał dokumentu, co jest równoznaczne z tym, że nie posiada jeszcze uprawnień" - czytamy w oświadczeniu policji.

18-latek usłyszał zarzut

Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został również ukarany mandatami za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawnień. Sąd w przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Więcej o: