Pogoda na dziś - środa, 21 kwietnia. Przelotny deszcz, a nawet burze. Zagrzmi na południu i wschodzie kraju

Pogoda na dziś - środa, 21 kwietnia. To będzie pochmurny, deszczowy dzień. Wychodząc rano z domu, warto ubrać się ciepło i zabrać ze sobą parasol. W niektórych regionach wystąpią burze, a o poranku można spodziewać się przymrozków.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed porannymi przymrozkami. Alert pierwszego stopnia dotyczy kilku powiatów w województwie pomorskim: słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, bytowskiego, kartuskiego, kościerskiego, człuchowskiego i chojnickiego. Ostrzeżenia meteorologiczne będą obowiązywać do godziny 6. IMGW ostrzega także przed roztopami. Do godziny 7.30 będą obowiązywały alerty pierwszego stopnia. Wydano je dla powiatów położonych na południu województw dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego

Pogoda na środę 21 kwietnia. Termometry wskażą do 16 stopni

W ciągu dnia w całym kraju utrzyma się typowo wiosenna temperatura z wtorku. Synoptycy IMGW przewidują od 13 stopni Celsjusza w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Koszalinie i Kielcach do maksymalnie 16 stopni w Warszawie, Toruniu, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. W pozostałych regionach termometry wskażą 14-15 stopni.

Długoterminowa prognoza pogody na maj. Na horyzoncie widać upalne temperaturyPogoda. Kiedy ocieplenie? Synoptycy prognozują upał. A co z majówką?

Pogoda na środę 21 kwietnia. Na południu Polski spodziewane burze

W całej Polsce można spodziewać się zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Na burze z porywami wiatru w okolicach 60-80 km/h powinni przygotować się mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. W pozostałej części kraju z zachodu wiać będzie wiatr słaby i umiarkowany w granicach 12 km/h. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1011 hPa.

Więcej o: