Żłobki i przedszkola otwarte. W szkołach mogą odbywać się konsultacje dla niektórych uczniów

Rząd zadecydował o ponownym otwarciu przedszkoli i żłobków. Dzieci po trzytygodniowej przerwie wrócą do placówek w poniedziałek. Wprowadzono również możliwość konsultacji w szkołach dla maturzystów i ósmoklasistów.

W związku z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych w czasie pandemii koronawirusa zasiłek opiekuńczy dla rodziców przysługuje im tylko do 18 kwietnia. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że jeśli placówka zostanie zamknięta po tym czasie lub ograniczy swoją działalność, opiekunom dziecka będzie przysługiwać zasiłek po złożeniu ponownego wniosku o świadczenie.

Zobacz wideo Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? "Nie mamy dobrego rozwiązania"

Dzieci wracają do żłóbków i szkół. Placówki ponownie otwarte

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę na konferencji prasowej o ponownym otwarciu żłobków i przedszkoli. - Od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wracają do przedszkoli i żłobków - powiedział minister zdrowia. Rząd w związku ze wzrostem zarażeń koronawirusem postanowił zamknąć placówki 29 marca.

Szczepionka firmy AstraZeneca Komisarz Breton: UE może nie przedłużyć kontraktu z AstrąZeneką

Do 25 kwietnia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczą cię w formie zdalnej. Wyjątek stanowią szkoły podstawowe specjalne i szkoły ponadpodstawowe specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Wprowadzono konsultacje w szkołach dla maturzystów i ósmoklasistów

Od 19 kwietnia dyrektorzy szkół mogą organizować w placówkach oświatowych konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla maturzystów oraz ósmoklasistów. Dodatkowo placówki oświatowe mogą udostępniać swoją przestrzeń w celu organizacji konkursów, olimpiad oraz turniejów.

Także uczniowie przystępujący do egzaminu zawodowego mogą od poniedziałku brać udział w zajęciach praktycznych oraz przystąpić do praktyk zawodowych.

Szczepionka przeciwko COVID-19. Szczepienia przeciw COVID-19. Start rejestracji dla rocznika '68

Rząd przedłużył naukę zdalną dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 25 kwietnia. Młodsze dzieci - uczęszczające do klas I-III pobierają naukę w tej formie od 22 marca, a starsi uczniowie podstawówek i szkół ponadpodstawowych uczą się tak od 26 października 2020 roku.

Więcej o: