Znęcał się nad osobą niepełnosprawną w filmie. Youtuberowi grozi do 8 lat więzienia

Sąd w Szczecinie na wniosek prokuratury aresztował youtubera Łukasza W., posługującego się w sieci pseudonimem Kamerzysta. Jemu i dwóm innym osobom postawiono zarzut znęcania się nad "osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny". Grozi za to do 8 lat więzienia.

O sprawie informuje szczecińska "Gazeta Wyborcza". Dziennik podaje, że Sąd Rejonowy w Szczecinie aresztował na miesiąc Łukasza W., autora filmu, w którym nakłaniano niepełnosprawnego intelektualnie mężczyznę do uwłaczających czynności. Mężczyzna na nagraniu wchodził do śmietnika, jadł kocie odchody i taplał się w błocie. Film zniknął już z sieci. 

Zobacz wideo Świętokrzyska policja namierzyła plantację marihuany - w namiocie i na strychu. Zatrzymano cztery osoby

Youtuberowi grozi do 8 lat więzienia za znęcanie się

- Trzem zatrzymanym osobom prokurator przedstawił zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną, z uwagi na jej stan psychiczny. Za ten czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Co do jednego podejrzanego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres jednego miesiąca - mówi w Radiu Szczecin Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Egipt. Katastrofa kolejowa.Ponad 90 osób rannych i ofiary śmiertelne. Katastrofa kolejowa w Egipcie

Więcej o: