Krzysztof Liedel nie żyje. "Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło"

W wieku 51 lat zmarł prawnik i ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel. "Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika" - napisało Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, którego dyrektorem był Liedel.

O śmierci Krzysztofa Liedela poinformował zięć Stanisław Puchniewicz. "Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego Człowieka, Męża i Ojca, mojego Teścia - Krzysztofa Liedela. Odszedł dzisiaj wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci wspomnienia wspólnych chwil. Spoczywaj w pokoju Tato. Do zobaczenia" - czytamy na Facebooku

Krzysztof Liedel nie żyje. Miał 51 lat

Post o śmierci Krzysztofa Liedela zamieściło w mediach społecznościowych także Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

"Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika. Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni. Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Krzysztof. Na zawsze zostaniesz w naszej pamięci" - czytamy. 

Krzysztof Liedel urodził się w Warszawie w 1969 r. Był prawnikiem, specjalistą w zakresie zwalczania terroryzmu, doktorem nauk wojskowych. Pełnił funkcję Dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz był kierownikiem Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas i pracownikiem naukowym Instytutu Badań nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W latach 2010-2015 był dyrektorem Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w służbie państwu i społeczeństwu oraz w działalności publicznej i naukowej. W 2019 roku kandydował do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zobacz wideo Legendy "Solidarności". Choć nie ma już ich z nami, to dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce
Więcej o: