Malanów. Poprawiny po weselu zakończonym przez policję. Tysiąc porcji żurku, 200 osób przed lokalem

Muzyka, żurek z chlebem i kilkast osób przed lokalem - tak wyglądały poprawiny w Malanowie koło Turku. Tydzień wcześniej odbyło się tam wesele, na którym interweniowała policja. Wtedy spisano około 80 osób. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Zobacz wideo Lekarz: Ryzyko wystąpienia zakrzepów przy covid-19 wynosi 16,5 procenta

Restauracja zapowiadała sobotnią akcję w mediach społecznościowych. Jak pisała, na popołudnie przygotowano tysiąc porcji żurku, który rozdawano bezpłatnie na ulicy przed lokalem w Malanowie.

Na zdjęciach i nagraniach widać, że wokół zgromadził się tłum. Media informują o ok. 200 osobach. Na miejscu była także policja, która jednak nie interweniowała, tylko zabezpieczała ruch na drodze i nagrywała wydarzenie.

Jak podaje iturek.net, poprawiny zorganizowano w lokalu, w którym tydzień wcześniej odbyło się wesele. Na imprezie interweniowała policja. Ponad 80 osób zostało spisanych. 

Jak podaje Polsat News cytując PAP, wesele zostało zakończone decyzją sanepidu. Prokuratura w Koninie wszczęła postępowanie pod kątem "sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego". Serwis kalisz.naszemiasto.pl podaje, że ślub brał pracownik i pracownica lokalu.

Zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi obowiązuje zakaz organizowania wesel, komunii i innych imprez okolicznościowych. 

Więcej o: