Wzrasta poziom wody w rzekach na południu Polski. IMGW ostrzega

IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia, w związku ze spływem wód opadowych i roztopowych. Wzrasta poziom wód w rzekach, co może grozić podtopieniami.

Ostrzeżenia hydrologiczne wydane przez IMGW dotyczą południa Polski, gdzie wzrasta poziom wód w rzekach. Alerty są ważne do dnia 19 kwietnia do godziny 9 rano. IMGW może wtedy opublikować informacje o kolejnych stanach ostrzegawczych.

Zobacz wideo Rzeki zalane antybiotykami. Normy przekroczone 300 razy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia przed wysokim stanem wody w rzekach na południu Polski. Alert obowiązuje w województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Wzrost stanu wód ma związek ze spływem wód opadowo-roztopowych na południu Polski.

Pandemia COVID-19. Zmarły trzy miliony osób / zdjęcie ilustracyjne Trzy miliony zgonów na COVID-19. "Szalejące piekło" w Brazylii

Wysokie stany wody w rzekach na południu kraju

Ostrzeżenie dotyczy zlewni Nidy i Kamiennej po zbiornik Brody Iłżeckie. Na Kamiennej w profilu Wąchock poziom wody początkowo będzie się wahał powyżej stanu alarmowego, a w drugiej połowie okresu ważności zacznie opadać - informuje IMGW. Alert obejmuje też zlewnie Sanu poniżej Wisłoka i Wisłoku poniżej Krosna, gdzie spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody. Drugi stopień zagrożenia hydrologicznego utrzymuje się też na Wiśle od ujścia Sanu do ujścia Kamiennej.

Epidemia koronawirusa Profesor Gut o stanie epidemii: Zbliża się majówka, może być źle

Punktowo, istnieje możliwość przekroczenia kolejnych stanów ostrzegawczych

- informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informuje z kolei, że Centra Ochrony Przeciwpowodziowej monitorują sytuację i są w gotowości, a zbiorniki zarządzane przez WP posiadają rezerwę powodziową.

Więcej o: