Zaginiona 8-letnia Małgosia z Kiełczowa odnalazła się. Poszukiwania trwały całą noc. "Dobre wieści"

Zakończyły się poszukiwania 8-letniej Małgosi z wsi Kiełczów pod Wrocławiem. Dziewczynka wyszła z domu w piątek po południu i od tego czasu nie było z nią kontaktu. Poszukiwania trwały całą noc, ale nie przyniosły rezultatu. Po godzinie 9 policja poinformowała, że dziewczynka odnalazła się cała i zdrowa. Jest już z rodzicami.

Aktualizacja sprzed godziny 9:00: Dziewczynka się odnalazła. Jest cała i zdrowa. "Jest już w rodzinnym domu w Kiełczowie, dobre wieści zostały potwierdzone z Komendantem Policji w Długołęce. Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie, dobro wraca. Życzę Państwu spokojnego weekendu i dużo ciepła w domowym zaciszu" - przekazał na Facebooku wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński. Jak potwierdziły służby, Małgosia została znaleziona przez dwóch mieszkańców Kiełczowa. - Dziewczynka jest zmęczona, przekazała rodzicom, że od chodzenia bolą ją nogi. Nie wiadomo, gdzie przebywała przez noc - relacjonował reporter TVN 24.

Kiełczów. Zaginęła 8-letnia Małgosia. Dziewczynka się odnalazła

Poszukiwania dziewczynki trwały całą noc z czwartku na piątek. Dziewczynka wyszła z mieszkania w miejscowości Kiełczów pod Wrocławiem i nie nawiązywała kontaktu z rodziną. Poszukiwania odbywały się one m.in. w pobliskim lesie (sprawdzano m.in. teren między wrocławskim Psim Polem a Kiełczowem). Wykorzystano m.in. quady oraz psy ratunkowe. 

Policjanci oraz pomagający sąsiedzi i wolontariusze przez całą noc przeczesywali teren. - Prosimy osoby, które mogą mieć wiedzę na temat miejsca pobytu 8-laski, by kontaktowały się z najbliższą jednostką policji lub bezpośrednio z komendą w Długołęce pod numerem 47 871 65 20 - mówili policjanci dziennikarzom. Wykorzystano m.in. psy tropiące, jednak nie podjęły wówczas one tropu.

Na razie nie ma informacji, gdzie dokładnie przebywała dziewczynka z czwartku na piątek. Wiadomo, że nie odniosła żadnych obrażeń.

Więcej o: