Gdańsk. Protest przed wizytą Mateusza Morawieckiego. "Za demolkę tego kraju, pójdziesz gnić do kryminału"

Mateusz Morawiecki w piątek przyjechał do punktu szczepień masowych, który powstaje w hali sportowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przed wizytą premiera przed budynkiem zebrało się kilkanaście osób, które przywitały Morawieckiego transparentami i okrzykami.

Przed przyjazdem Mateusza Morawieckiego do Gdańska kilkanaście osób zebrało się przed halą sportową Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym powstaje punkt szczepień masowych. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty i wykrzykiwali obraźliwe hasła w kierunku premiera, takie jak: "Pinokio", "Stań przed narodem", "Będziesz siedział z całą swoją świtą" - podaje Onet.

Za demolkę tego kraju, pójdziesz gnić do kryminału

- krzyczeli uczestnicy demonstracji.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz stawia warunki: 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, ale prawdziwe, a nie hocki-klocki

Mateusz Morawiecki w punkcie szczepień Premier: Planujemy z każdym dniem włączać do szczepień jeden rocznik

Protest w Gdańsku przed przyjazdem Morawieckiego

W manifestacji uczestniczyli członkowie Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP oraz osoby ze Strajku Przedsiębiorców. Jak podaje trojmiasto.pl, protestujący sprzeciwiają się polityce rządu, zwłaszcza w kwestii przeciwdziałania skutkom pandemii koronawirusa, a także decyzji TK ws. Rzecznika Praw Obywatelskich.

Według relacji Onetu, kiedy auto z premierem pojawiło się na ulicy, protestujący próbowali podejść bliżej, ale zostali powstrzymani przez policję. Po wyjściu Mateusza Morawieckiego z hali sportowej jeden z demonstrantów krzyczał do policjantów, by dali mu kajdanki, ponieważ potrzebuje ich, aby "dokonać obywatelskiego zatrzymania premiera".

PiS bezczelnie nas okrada. Nasze podatki idą na rzeczy, z którymi obywatele nie mają nic wspólnego. Finansowanie Rydzyka, finansowanie Kościoła, gdzie nie są wdrożone śledztwa przeciwko pedofilii w tej instytucji

- mówił w rozmowie z Onetem jeden z protestujących.

Dowódca z Komendy Wojewódzkiej Policji, próbował przekonywać demonstrantów, że ich zgromadzenie jest nielegalne i zwracał uwagę, że niektórzy z nich nie zakrywają ust i nosa. Funkcjonariusze domagali się od jednego z protestujących seniorów wylegitymowania się i wtedy doszło do przekrzykiwania się demonstrantów z policją. Nie ma informacji o osobach zatrzymanych w związku z protestem.

Wyrok TK ws. Rzecznika Praw Obywatelskich

W czwartek w Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący Rzecznika Praw Obywatelskich. Trybunał uznał, że pełnienie obowiązków przez RPO po upływie 5-letniej kadencji jest niezgodne z konstytucją. Kadencja Adama Bodnara zakończyła się we wrześniu, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami, pełni funkcję RPO do czasu wyboru jego zastępcy.

Mateusz Morawiecki i Antoni Macierewicz Morawiecki chwali Macierewicza za film o katastrofie smoleńskiej

Więcej o: