Pogoda na weekend [17-18 kwietnia]. Synoptycy prognozują zachmurzenia i przelotne opady deszczu

Jaka pogoda czeka nas w weekend 17-18 kwietnia? Synoptycy prognozują duże zachmurzenia i przelotne opady deszczu w całym kraju, miejscami pojawią się burze.

W sobotę najzimniej będzie na południu Polski - w Katowicach w ciągu dnia będzie zaledwie do 3 stopni. Zdecydowanie cieplej będzie w niedzielę - tego dnia termometry w kraju wskażą od 7 do 13 stopni.

Zobacz wideo PiS oskarżył KO o podporządkowywanie się władzy kościelnej, padły słowa o biskupie - mobberze i alkoholiku. Tak pozbawiono Głódzia honorowego obywatelstwa Warszawy

Pogoda na sobotę 17 kwietnia. Zachmurzenia i przelotne opady deszczu w całej Polsce

Najcieplej będzie na północy. W Białymstoku, Olsztynie i Bydgoszczy termometry wskażą 12 stopni. Na Mazowszu 11, a w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim 10 stopni. W Trójmieście 8. Chłodnej będzie na południu tam od 3 stopni w Katowicach do 5 we Wrocławiu i Krakowie. W Lublinie i Łodzi 7 stopni.

Mateusz Morawiecki w punkcie szczepień Premier: Planujemy z każdym dniem włączać do szczepień jeden rocznik

W sobotę czekają nas zachmurzenia w całej Polsce, przejaśnień mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu w większości Polski. Z rana będzie padać na południu, w centralnej części kraju i na Lubelszczyźnie, po południa deszcz przewidywany jest na zachodzie Polski, a wieczorem również w Wielkopolsce. Lekka burza będzie towarzyszyć opadom na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Mazowszu oraz w województwie kujawsko-pomorskim. Wiatr będzie umiarkowany i osiągnie prędkość do 20 km/h.

Pogoda na niedzielę 18 kwietnia. Temperatura wzrośnie nawet do 13 stopni

W niedzielę temperatura w kraju będzie się wahać od 7 stopni w Opolu do 13 w Białymstoku, Warszawie i Szczecinie. 12 stopni w Lublinie i Bydgoszczy. Termometry w województwie podkarpackim wskażą 11, a w Krakowie i Olsztynie 10 stopni, W Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze i Gdańsku 9 stopni.

Warszawa. Policja użyła gazu łzawiącego na trasie Łazienkowskiej. Wśród poszkodowanych Barbara Nowacka Nie będzie śledztwa ws. policjanta, który użył gazu wobec Barbary Nowackiej

W niedzielę podobnie jak w sobotę wysokie zachmurzenie jednak bez przejaśnień. Opady deszczu prognozowane są w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Lekkie burze przewidywane są w północnowschodniej i północnozachodniej części Polski. Wiatr będzie umiarkowany do 20 km/h.

Więcej o: