Śląskie. Karambol na S1 niedaleko lotniska w Pyrzowicach. Nie żyją matka i 3-miesięczne dziecko

Na drodze ekspresowej S1 w Mierzęcicach (woj. śląskie) doszło do karambolu, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Jak informuje "Wyborcza" w piątek 16 kwietnia około godziny 6:30 na drodze S1 (między węzłami Lotnisko i Mierzęcice) doszło do śmiertelnego wypadku. W karambolu zderzyło się pięć pojazdów - dwie ciężarówki, bus, samochód osobowy oraz samochód z przyczepą campingową. 

Jak podaje śląska policja, w wypadku zginęło trzymiesięczne dziecko. Mimo reanimacji nie udało się uratować także jego matki. Według aktualnych informacji sześć osób jest rannych. Droga S1 jest nieprzejezdna w obie strony, a utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Policja zaleca korzystać z innych tras. Został wyznaczony objazd przez DK78. Na miejscu pracują służby. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Śląskie. Śmiertelny karambol na S1. Droga jest nieprzejezdna

Jak podaje dziennik, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu z przyczepą campingową stracił panowanie nad pojazdem (przyczyny nie są na razie znane) i zjechał na przeciwległy pas. Tam zderzył się z samochodem ciężarowym jadącym w drugim kierunku. Następnie w oba samochody uderzyła druga ciężarówka z naczepą, a potem bus i samochód osobowy. 

Tekst będzie aktualizowany. 

DLOBIPijanemu kierowcy wydawało się, że ucieknie policjantom

Więcej o: