Pogoda. IMGW ostrzega w połowie kwietnia przed opadami śniegu na południu kraju. Intensywnymi

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi i wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia. Alert dotyczy intensywnych opadów śniegu i obejmuje kilka powiatów w województwe dolnośląskim.

W poprzednim tygodniu w wielu regionach Polski było słonecznie, a na termometrach pojawiały się dwucyfrowe temperatury. Teraz znów nadeszło znacznie ochłodzenie. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla ośmiu powiatów na Dolnym Śląsku.

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

IMGW ostrzega. Pojawią się intensywne opady śniegu

IMGW wydało alert pogodowy, ostrzegający przed intensywnymi opadami śniegu. Obejmuje on powiaty: lubański, lwówecki, jeleniogórski, kamiennogórski, wałbrzyski, kłodzki, a także Wałbrzych i Jelenią Górę. Należy zachować szczególną ostrożność i śledzić sytuację pogodową.

IMGW wydało ostrzeżenia przed opadami śniegu oraz oblodzeniem (zdjęcie ilustracyjne)IMGW wydało ostrzeżenia przed opadami śniegu i oblodzeniem

Powyższe powiaty zagrożone są intensywnymi opadami śniegu. Pokrywa śnieżna osiągnie tam do 30 cm w obszarach powyżej 500 m n.p.m. Szczególnie powinni uważać kierowcy, ponieważ IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Pogoda na sobotę. Spore zachmurzenie i przelotny deszcz

IMGW prognozuje spore zachmurzenie, ale informuje, że w wielu regionach Polski będzie się przejaśniać. Deszcz przelotny, ale w centrum, na wschodzie i na Mazurach, mogą pojawić się ulewy i  burze. Wiatr umiarkowany, a termometry wskażą wyższe temperatury głównie na północnym wschodzie kraju  - do 15 stopni Celsjusza, i w Warszawie - 11 stopni. Na południu nadal zimno – do 5 stopni.

Wiosna w Ogrodzie Botanicznym w PoznaniuPogoda na maj. Długoterminowa prognoza IMGW. Zamiast wiosny będzie lato

IMGW wydając alerty, przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy zatem zachować szczególną ostrożność oraz śledzić komunikaty i pogodę.

Więcej o: