Pogoda na dziś - poniedziałek 19 kwietnia. Będzie cieplej, ale znów pochmurno

Pogoda na dziś - poniedziałek 19 kwietnia. W całym kraju nieco się ociepli - można spodziewać się na termometrach temperatury w okolicach kilkanastu, a nie kilku stopni. Najwyższą temperaturę wskażą termometry na północy Polski, gdzie będzie do maksymalnie 16 stopni.

W poniedziałek 19 kwietnia będzie pochmurno i deszczowo. Wiatr w większości regionów będzie umiarkowany. Maksymalnie osiągnie prędkość do 41 kilometrów na godzinę - głównie w północnych i wschodnich regionach. 

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle”

Temperatura. W całym kraju ciepło, ale z opadami deszczu.

W poniedziałek najcieplej będzie w Gorzowie, Poznaniu i Bydgoszczy, Szczecinie i Olsztynie. Tam termometry wskażą 16 stopni. W województwach podlaskim i mazowieckim synoptycy zapowiadają 15 stopni. W centralnej Polsce temperatura prognozowana jest następująco: 14 stopni będzie w Łodzi, a 15 stopni w Warszawie. W województwach dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim i opolskim przewidywanych jest 13 stopni. Najchłodniej będzie w Katowicach, gdzie termometry wskażą maksymalnie do 12 stopni w ciągu dnia.

Mapa pogodaMapa pogoda Gazeta.pl

Opady. Pochmurnie w całym kraju, spadnie deszcz

Synoptycy prognozują, że w całej Polsce będzie pochmurno i możliwe są opady deszczu. Największe zachmurzenie przewidywane jest na południu kraju. Deszczu należy spodziewać się w południowych i zachodnich regionach. Najsilniejszy wiatr będzie wiał województwie pomorskim.

Więcej o: