Koszalin. Pijany kierowca taranował auta i potrącił policjanta. Nawet strzały nie zdołały go zatrzymać

Do niecodziennego pościgu doszło w środę tuż przed godz. 21 na ulicy Młyńskiej w Koszalinie. Policjanci próbowali skontrolować kierowcę opla, ale ten nie zatrzymał się na ich wezwanie i zaczął uciekać. Potrącił policjanta i uderzył w "elkę". Funkcjonariusze ruszyli za nim, ale kierowcę, a właściwie jego auto, zatrzymały dopiero strzały.

Funkcjonariusze policji z Koszalina (woj. zachodniopomorskie) próbowali zatrzymać kierowcę samochodu. Gdy ten nie zareagował na ich wezwanie, włączyli sygnał świetlno-dźwiękowy i podjęli kolejną próbę zatrzymania mężczyzny.

Zobacz wideo Świętokrzyska policja namierzyła plantację marihuany - w namiocie i na strychu. Zatrzymano cztery osoby

Pijany kierowca chciał uniknąć kontroli drogowej. Policjanci rozpoczęli pościg

Pijany kierowca opla chciał uniknąć kontroli drogowej. Aby uciec przed policjantami, wjechał na pobliski miejski płatny parking przy ulicy Połtawskiej. - Policjanci użyli radiowozu, jako środka przymusowego i zablokowali mu drogę. Mężczyzna zatrzymał pojazd, a jeden z policjantów podbiegł do auta, otworzył drzwi i kiedy sięgnął, żeby wyjąć kluczyki ze stacyjki, kierowca zaczął cofać - relacjonuje tvn24.pl komisarz Monika Kosiec, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Lubuskie. Mężczyzna uciekając przed policją przepłynął na drugą stronę rzeki. Tam go aresztowanoLubuskie. Żeby uciec przed policją, przepłynął rzekę. I tak go zatrzymano

Przejechał policjantowi po stopach. Funkcjonariusze wyjęli broń

51-latek przejechał policjantowi po stopach, a następnie staranował kilka zaparkowanych w pobliżu samochodów. Uderzył również w auto nauki jazdy, w którym znajdowali się kursant i instruktor jazdy.

Funkcjonariusze policji wyciągnęli broń i oddali kilkanaście strzałów w opony pojazdu. Gdy samochód był już niezdatny do jazdy, wyciągnęli z niego kierowcę. Okazało się, że to 51-letni obywatel Ukrainy. - Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie - mówi Monika Kosiec.

DLOSZSławno. Kobieta zmarła przed szpitalem. Rodzina zawiadamia prokuraturę

Rannemu policjantowi opatrzono stopy na miejscu. Zatrzymany kierowca trzeźwieje na izbie wytrzeźwień. Wkrótce prokuratura postawi mu kilka zarzutów, ale tylko za ucieczkę przed policją, grozi mu pięć lat więzienia.   

Więcej o: