Pogoda na dziś - środa 14 kwietnia. Będzie zimno, szaro i z opadami

Pogoda na dziś - środa 14 kwietnia. W niemal całym kraju będzie pochmurno i chłodno. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Zimowa aura pozostanie z nami przynajmniej do weekendu.
Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Winnym obecnego osłabienia pogody jest niż genueński, którzy przywędrował do nas z północy Włoch. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują poprawę pogody dopiero pod koniec tygodnia.

Pogoda na dziś - środa 14 kwietnia. Zachmurzenie i opady w prawie całym kraju

Na terenie niemal całej Polski przeważać będzie zachmurzenie całkowite, z wyjątkiem krańca północno-zachodniego i Opola - tam co jakiś czas zza chmur wyjrzy słońce. Na południu i wschodzie kraju spodziewane są opady deszczu, w Lublinie deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Śnieg z deszczemPogoda. IMGW ostrzega przed śnieżycami i niską temperaturą

W środę będzie równie zimno, co we wtorek. Temperatura nad ranem w większości kraju wyniesie 1 stopnie Celsjusza. Niewiele więcej, bo 2 stopnie, w Olsztynie i Toruniu.

W ciągu dnia najcieplej będzie w Bydgoszczy, Gdańsku i Olsztynie, gdzie termometry wskażą 7-8 stopni na plusie. Na niższe temperatury powinni szykować się mieszkańcy Białegostoku, Lublina, Rzeszowa i Kielc - tam maksymalnie 2-3 stopnie Celsjusza. W pozostałych regionach 4-6 stopni. Możemy spodziewać się słabego i umiarkowanego wiatru z północy. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa.

Pogoda - środa 14 kwietnia. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

Zachmurzenie, wysoka wilgotność powietrza i zimno mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Złe warunki biometeorologiczne odczują głównie mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej części Polski.

"Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu wschodnim dość silny, miejscami porywisty, północny i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Tatrach do 70 km/h, tam też wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne" - pisze IMGW.