Tadeusz Rydzyk odpowiada na "prośby wiernych". Będzie zbierał datki online

Tadeusz Rydzyk instruuje wiernych, jak mają przekazywać online datki na utrzymanie Radia Maryja lub Telewizji Trwam. Twierdzi, że w ten sposób "odpowiada na prośby wiernych" i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich słuchaczy. A słuchaczy zapewnia, że jego media utrzymują się wyłącznie z datków i "wbrew szerzonej propagandzie rząd nam nie pomaga".

Nowa opcja datków na Radio Maryja, wprowadzona na strony radia, daje wiernym możliwość wpłat przy pomocy karty bankowej, kredytowej lub debetowej.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń komentuje słowa ojca Rydzyka

Tadeusz Rydzyk "odpowiada na prośby słuchaczy i widzów". Ułatwił wpłacanie datków

O. Tadeusz Rydzyk przekonuje, że nowa funkcja "Pragnę wspomóc" pojawiła się w wyniku wielu próśb, które docierały do niego od słuchaczy Radia Maryja oraz widzów Telewizji Trwam. Teraz datki mogą przekazać zarówno wierni z kraju, jak i zagranicy.

Michał KamińskiKamiński: Prawdziwym przywódcą Kościoła w Polsce jest ojciec Rydzyk

Dar serca na utrzymanie Telewizji Trwam i Radia Maryja. Rydzyk podaje instrukcję wpłat

"Wystarczy tylko znaleźć na portalu Radia Maryja ikonkę o nazwie "Pragnę wspomóc". Następnie należy wybrać podmiot, który chcemy wesprzeć. Aplikacja podpowie kolejne kroki, jakie trzeba wykonać, aby zadeklarowany dar serca został przekazany na utrzymanie Telewizji Trwam czy Radia Maryja" - czytamy na stronie Radia Maryja.

Rydzyk, zachęcając do wpłaty datków, powołuje się na słowa św. Maksymiliana Kolbe. "Możemy wybudować wiele kościołów, ale staną się one puste, jeśli nie będziemy mieć mediów katolickich". Zwraca również uwagę, że Telewizja Trwam i Radio Maryja utrzymują się tylko dzięki pomocy widzów i słuchaczy "wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i jest to już 'imperium'."

Tymczasem serwis oko.press regularnie raportuje, ile Tadeusz Rydzyk dostaje na swoje przedsięwzięcia z budżetu państwa. Według ostatnich doniesień, w ciągu minionych pięciu lat było to co najmniej 325 mln zł.

Tadeusz RydzykOjciec Tadeusz Rydzyk nie pojawił się w sądzie

"Bóg zapłać za zrozumienie i współpracę. Pracujemy dla ewangelizacji Polski i świata. W ten sposób pracujemy na Niebo dla każdego z nas" - podsumowuje swoją prośbę o wpłaty Tadeusz Rydzyk.

Więcej o: