Barczewko. Tragiczny wypadek auta, którym jechały cztery osoby. Nie żyje dwoje nastolatków

W nocy na drodze powiatowej z Barczewka do Biedowa doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto, którym jechały cztery osoby, zjechało na pobocze i uderzyło w słup energetyczny. Zginęli 18-latka i 16-latek.

W poniedziałek nad ranem Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie poinformowała o tragicznym wypadku, do którego doszło w nocy. "Wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały łącznie cztery osoby. Niestety w wyniku tego zdarzenia dwie młode osoby poniosły śmierć na miejscu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób uwięzionych w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz oświetleniu terenu akcji na potrzeby działań Policji" - podano w komunikacie.

Zobacz wideo Kierowca stracił panowanie nad pojazdem na autostradzie i uderzył w barierkę oddzielającą pasy ruchu

Nie żyją dwie osoby

Jak podaje rmf24.pl, ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierujący pojazdem stracił panowanie nad pojazdem na łuku, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Samochód przewrócił się na bok.

- Siła uderzenia była tak duża, że 31-letni pasażer siedzący z przodu wypadł z auta przez czołową szybę, która została wcześniej rozbita. Niestety, dwojga pasażerów jadących z tyłu nie udało się uratować. [18-latka i 16-latek - przyp. red.] Zginęli na miejscu zdarzenia - powiedział w rozmowie z PAP podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Rmf24.pl, powołując się na policję, podkreśla, że kierujący autem 19-latek nie miał prawa jazdy. Pobrano również od niego krew do badania, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że był nietrzeźwy. Na miejscu przebadano pod tym kątem 31-letniego pasażera. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przed wypadkiem samochód minął radiowóz z dużą prędkością. Na widok policji kierujący przyspieszył. Funkcjonariusze pojechali za autem, a po dwóch kilometrach dojechali do miejsca wypadku. Policjanci zaznaczają, że nie był prowadzony pościg.

Więcej o: