Informacja o śmierci Krzysztofa Liedela była nieprawdziwa. "Przepraszam rodzinę i najbliższych"

W sobotę gen. Leon Komornicki poinformował w mediach społecznościowych o śmierci Krzysztofa Liedela, jednego z najbardziej uznanych ekspertów ds. bezpieczeństwa. Później wojskowy przekazał, że Liedel żyje i przeprosił za podanie nieprawdziwej informacji.

"Jest mi wstyd i pragnę serdecznie przeprosić rodzinę, najbliższych, przyjaciół i znajomych Krzysztofa Liedela za tą nieprawdziwą informację. Pan Krzysztof żyje" - napisał Leon Komornicki, generał w stanie spoczynku i były zastępcą szefa Sztabu Generalnego WP. 

Informacja o śmierci Krzysztofa Liedela była nieprawdziwa. Onet: "Jest ciężko chory, ale żyje"

Kilka godzin wcześniej wojskowy przekazał, że Liedel zmarł w wyniku choroby COVID-19. Onet dowiedział się od osoby bliskiej rodzinie, że Liedel przebywa obecnie na oddziale covidowym w szpitalu MSWiA w Warszawie. "Jest ciężko chory, ale żyje" - informuje portal.

Krzysztof Liedel jest prawnikiem, specjalistą w zakresie terroryzmu międzynarodowego i doktorem nauk wojskowych. Pełni funkcję dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, a w przeszłości był dyrektorem Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w służbie państwu i społeczeństwu oraz w działalności publicznej i naukowej. 

Redakcja Gazeta.pl przeprasza rodzinę i bliskich za opublikowanie informacji przekazanej przez generała.

Więcej o: