Przed nami ciepły weekend. Możliwe nawet 20 stopni. Od wtorku znów chłodniej

W najbliższy weekend możliwe nawet 20 stopni na plusie. Przyjemna pogoda nie zostanie jednak z nami na długo, bo kolejny tydzień przyniesie powrót niskich temperatur.

W weekend czeka nas znaczne ocieplenie. W sobotę na termometrach w prawie całym kraju przeważać będą temperatury 16-17 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie tylko nad morzem - należy spodziewać się 10 stopni oraz opadów deszczu. W pozostałej części Polski będzie słonecznie.

Niedziela zapowiada się jeszcze cieplej. Niemal wszędzie termometry będą wskazywały 16-19 stopni Celsjusza. Miejscami temperatura może przekroczyć 20 stopni.

Ciepło będzie przede wszystkim na zachodzie Polski. Niższe temperatury pojawią się na południowym wschodzie. Tam termometry pokażą zaledwie 13-14 stopni.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Ciepłem nie nacieszymy się zbyt długo. Od weekendu do weekendu

Przyjemna, wiosenna aura potrwa niestety tylko do wtorku, kiedy zacznie napływać zimniejsze powietrze z północnego zachodu. Oznacza to powrót przymrozków, a w górach mróz. Według wstępnych prognoz, ponownego ocieplenia możemy spodziewać się w okolicach następnego weekendu.

Więcej o: