Kędzierzyn Koźle. Wybuch reaktora chemicznego. "Podmuch tak wielki, że otworzyły się okna"

W Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) doszło do eksplozji reaktora chemicznego. Jedna osoba została ranna. - Reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji - informują służby.

Jak podaje Onet, do wybuchu reaktora chemicznego w Blachowni Śląskiej, dzielnicy Kędzierzyna-Koźla (województwo opolskie), doszło w środę w okolicach południa na terenie zakładów ICSO Chemical Production. W reaktorze prowadzono procesu syntezy z użyciem około tony żywicy. W wyniku eksplozji uszkodzeniu uległa fasada budynku, w którym znajdował się reaktor. Zniszczona została też część biur, które znajdowały się w budynku.

Zobacz wideo Warszawa. Pożar w parkingu podziemnym na Woli. Spłonęło kilka aut

Wybuch reaktora chemicznego. "Wpadł w drgania"

W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna - to jeden z pracowników.

-  Według naszych wstępnych ustaleń, podczas przeprowadzania procesu, reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji - powiedział cytowany przez Onet Tomasz Krzemieniowski, zastępca Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu.

W rozmowie z lokalnym portalem nto.pl świadkowie wybuchu opisywali: 

 Podmuch był tak wielki, że otworzyły się okna i wywróciły niektóre rzeczy znajdujące się w biurach - opowiada jeden ze świadków
W jednym z pokoi na biurku wylądował sporej wielkości kawałek blachy. Osoba tam przebywająca miała bardzo dużo szczęścia.

Na miejscu są przedstawiciele służb dozoru i straż pożarna. Nie ma informacji o większej liczbie osób poszkodowanych.

Więcej o: