Dorota Kania promowana przez "Wiadomości" TVP. W 2021 roku wystąpiła jako ekspertka 32 razy

Dorota Kania, nowa redaktorka naczelna Polska Press, to jedna z najczęściej zapraszanych ekspertek w "Wiadomościach" TVP, odkąd grupę przejął Orlen. W pierwszym kwartale 2021 roku Kania wystąpiła w "Wiadomościach" więcej razy niż w całym ubiegłym roku. Prorządowa dziennikarka była promowana przez stację - pisze oko.press.

W pierwszym kwartale 2021 roku Dorota Kania pojawiła się jako ekspert w "Wiadomościach" 32 razy. Komentowała między innymi materiał dotyczący celebrytów zaszczepionych na COVID-19 czy teksty "Gazety Wyborczej" dotyczące Daniela Obajtka.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

Dorota Kania promowana przez "Wiadomości"

Informatyk ukrywający się pod internetowym pseudonimem FlasH już od dwóch lat analizuje "Wiadomości" i publikuje wyniki pokazujące propagandowe mechanizmy kierujące stacją.

Z jego analizy wynika, że Dorota Kania zaczęła się częściej pojawiać jako ekspertka od listopada, czasem pokazywała się nawet w dwóch materiałach jednego dnia. Zbiega się to w czasie z finalizacją rozmów pomiędzy Orlenem a Polską Press - zauważa portal oko.press, który pisze, że Kania była mocno "promowana" przez "Wiadomości".

Czuchnowski: awans Kani to ewidentny sukces środowiska "Gazety Polskiej"

Awans Kani to ewidentny sukces środowiska "Gazety Polskiej" - mówił w rozmowie z "Press" Wojciech Czuchnowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Dorota KaniaKania w zarządzie Polska Press. Nastroje "fatalne", szykują się "ewakuacje"

Struktura Polska Press sprawia, że autorzy 'Gazety Polskiej' będą mogli sprzedawać swoje opinie i wywiady do centrali koncernu prasowego, który potem kolportuje je do dzienników regionalnych

- stwierdził Czuchnowski.

Dorota Kania członkiem zarządu Polska Press

Dorota Kania od 1 kwietnia jest członkiem trzyosobowego zarządu grupy Polska Press przejętej przez Orlen. W zarządzie zastępuje Pawła Fąfarę. Kania jest dziennikarką związaną z m.in. "Gazetą Polską" i Telewizją Republika. Jest w grupie najbardziej zaangażowanych dziennikarzy frontu ideologicznego wspierającego PiS - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dorota KaniaDorota Kania w zarządzie Polska Press. Przejmie stanowisko Pawła Fąfary

Dorota Kania członkiem zarządu Polska Press. To nie Prima Aprilis. Piekło zamarzło

- napisał na Twitterze Grzegorz Raczkowski, dziennikarz "Polityki".

Więcej o: