Ojciec Leon Knabit w szpitalu. "Poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania"

Ojciec Leon Knabit trafił do szpitala. "Prosimy Was wszystkich o modlitwę za naszego najstarszego współbrata" - czytamy w informacji Opactwa Benedyktynów w Tyńcu koło Krakowa.

Ojciec Leon Knabit poinformował we wtorek na swoich profilach w mediach społecznościowych, że po przymusowym pięciodniowym leżeniu trafił na Oddział Rehabilitacyjny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Ojciec Knabit ma 91 lat i jest najstarszym benedyktynem w Tyńcu.

Pamiętam w modlitwie i o modlitwę proszę

- napisał na Twitterze duchowny.

Zobacz wideo Konieczny: Pacjenci niecovidowi często trafiają do szpitala, gdy na pomoc jest za późno

'Tylko nie mów nikomu'. O. Leon Knabit przeprasza za swój post na Facebooku "Tylko nie mów nikomu". O. Leon Knabit przeprasza za swój komentarz

Ojciec Leon Knabit "poczuł się gorzej"

Kilka godzin po wpisie ojca, informację o jego stanie zdrowia umieścili jego współbracia. Zakonnicy poprosili o modlitwę, ponieważ "po południu o. Leon poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania".

W związku z pobytem o. Leona Knabita w szpitalu informujemy, że dziś po południu o. Leon poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania. Prosimy Was wszystkich o modlitwę za naszego najstarszego współbrata

- napisali.

Ojciec Leon Knabit

Ojciec Leon Knabit urodził się 26 grudnia 1929 roku, a w 1953 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk księdza biskupa Ignacego Świrskiego. W 1958 roku został przyjęty do nowicjatu w opactwie w Tyńcu, otrzymując imię zakonne Leon. Jako tyniecki mnich pełnił szereg posług duszpasterskich i rekolekcyjnych: 1963-1970 był proboszczem tynieckiej parafii, 1971-1980 mistrzem nowicjatu, 1977-1983 podprzeorem opactwa, a przez następnych 10 lat był przeorem w zależnym od Tyńca klasztorze w Lubiniu (pod Poznaniem) i jednocześnie przez kilka lat również proboszczem tamtejszej parafii. Jest autorem wielu książek, artykułów i felietonów. Mimo swojego wieku wciąż jest aktywny w mediach społecznościowych. Został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski, Orderem Ecce Homo oraz Orderem Uśmiechu. 

Ojciec Leon Knabit Ojciec Leon Knabit: Eutanazja może być dla niewierzących dobrą śmiercią

Więcej o: