Nowy komunikat o stanie zdrowia kardynała Kazimierza Nycza. "Doznał udaru niedokrwiennego"

Kardynał Kazimierz Nycz przebywa w szpitalu po tym, jak zasłabł podczas nabożeństwa w Wielki Czwartek. Jak przekazała Archidiecezja Warszawska, duchowny doznał udaru niedokrwiennego i przechodzi rehabilitację w stołecznym szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Poprawia się stan zdrowia kardynała Kazimierza Nycza, który zasłabł w czasie nabożeństwa w Wielki Czwartek w Archikatedrze św. Jana. "Kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego" - napisano w komunikacie Archidiecezji Warszawskiej. Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego.

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy”

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, wielki kanclerz Akademii KatolickiejKard. Kazimierz Nycz: Sytuacja uchodźców jest wstydem dla Polski

Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach

- przekazał ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Kardynał Nycz zasłabł w Wielki Czwartek

Po rozpoczęciu nabożeństwa w Wielki Czwartek metropolita warszawski poczuł się słabo i potrzebował pomocy innych duchownych, nie mógł dalej prowadzić mszy. "Mszę świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego" - napisał w czwartek w komunikacie rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce.Szczepienia w Rzeszowie. Lekarz: Czy ja kiedyś usłyszę pochwały?