Rybnik. Zerwany przez wiatr kabel energetyczny poraził rowerzystę. Ma poparzenia trzeciego stopnia

Rowerzysta z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w Rybniku na ul. Wielkopolskiej. Na skutek silnego wiatru drzewo upadło na linię wysokiego napięcia, a zerwany kabel spadł na jadącego rowerem mężczyznę.

Porażony prądem mężczyzna, z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Sprawca śmiertelnego wypadku poruszał się białym SUV-em Miał potrącić wózek z 15-miesięcznym dzieckiem. Usłyszał zarzuty

Wypadek w Rybniku. Mężczyznę poraził prąd

- Silnie wiejący wiatr przewrócił drzewo, które spadło na linie wysokiego napięcia. W pobliżu zerwanych kabli jechał rowerzysta. Został porażony. Na szczęście wypadek przeżył, został przewieziony do szpitala - przekazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dyżurny komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Na miejscu oprócz straży pożarnej, pogotowia i policji pojawiły się służby energetyczne, które zajęły się naprawą zerwanych kabli. Policja prowadzi obecnie czynności, które mają wyjaśnić, jak doszło do zdarzenia.

Zobacz wideo Rybnik. Runęła ściana budynku w centrum miasta

Wiatr spowodował pożar lasu na ul. Wielkopolskiej 

Jak informuje portal rybnik.dlawas.info, zerwany kabel energetyczny doprowadził również do pożaru lasu. - Na ulicy Wielopolskiej drzewo oparło się o linię wysokiego napięcia, "przyiskrzyło" i "delikatnie" się zapaliło, jest to drobny pożar - przekazał portalowi dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku.

Kamery monitoringu miejskiego w Rybniku uchwyciły moment runięcia frontu XIX-wiecznej kamienicy Rybnik. Kamera zarejestrowała zawalenie się zabytkowej kamienicy [WIDEO]

W poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed wiatrem dla województwa śląskiego. "Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu" - ostrzegali meteorolodzy.

Więcej o: