Krzysztof Krawczyk nie żyje. Prezydent i premier składają kondolencje. "Z pewnością był Postacią"

Krzysztofa Krawczyka pożegnali także prezydent i premier. "Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają" - napisał Andrzej Duda. "Wiem, że Pana muzyki nigdy nie zabraknie w polskich domach" - podkreślił z kolei Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek zmarł Krzysztof Krawczyk. "Popłynął w swój ostatni rejs", "Kochaliśmy Pana", "Odeszła legenda", "Chciał Pan dać światu coś dobrego, dał Pan aż siebie" - tak politycy i dziennikarze wspominają Krzysztofa Krawczyka.

"Jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął"

Artystę pożegnali również prezydent i premier. "Odszedł Krzysztof Krawczyk. Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości" - taki wpis zamieścił na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Niewielu jest artystów, którzy łączą całe pokolenia i są kochani przez wszystkich Polaków, bez względu na gusta muzyczne, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Taki był Krzysztof Krawczyk. Z trudem przychodzi mi pisanie o Nim 'był', bo w uszach wciąż brzmi Jego niesamowity głos. Panie Krzysztofie, niech Pan spoczywa w pokoju. Będzie nam wszystkim Pana bardzo brakowało, ale wiem, że Pana muzyki nigdy nie zabraknie w polskich domach" - napisał z kolei premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

"Odszedł Krzysztof Krawczyk, artysta wybitny i popularny, kochany przez publiczność, bo bliski nam wszystkim. Gwiazda i zwyczajny człowiek" - napisał Piotr Gliński, minister kultury.

Krzysztof Krawczyk debiutował w 1963 roku

Krzysztof Krawczyk debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym pracował do 1976 roku. Był to, obok Czerwonych Gitar, kultowy zespół tamtego okresu. Z Trubadurami nagrał 9 płyt, kolejne 100 jako wykonawca solowy.

Jego kariera artystyczna trwała przez ponad 50 lat. Wokalista, gitarzysta i kompozytor urodził się 8 września 1946r. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. Należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy.

Wylansował wiele przebojów. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Więcej o: