Politycy i dziennikarze wspominają Krawczyka. "Popłynął w swój ostatni rejs", "Kochaliśmy Pana"

"W piękny rejs", "Kochaliśmy Pana", "Odeszła legenda", "Chciał Pan dać światu coś dobrego, dał Pan aż siebie" - tak politycy i dziennikarze wspominają Krzysztofa Krawczyka. Muzyk zmarł w poniedziałek.

Informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka podał jego wieloletni przyjaciel Andrzej Kosmala. Później doniesienia potwierdziła żona artysty, Ewa Krawczyk, w rozmowie z Onetem.

"Odeszła legenda"

"Fatalna wiadomość. Łódź płacze właśnie rzęsistym deszczem za swoim Trubadurem" - napisał Marek Belka.

"Śmierć Krzysztofa Krawczyka jest jak tak niespodziewana jak uderzenie gromu. Jeszcze niedawno wydawało się, że wygrał walkę z koronawirusem. To ogromna strata dla polskiej muzyki. Niech spoczywa w spokoju!" - taki wpis zamieścił na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

"Krzysztof Krawczyk. Nieodłączny element muzyki polskiej od dekad. Żal. I wyrazy współczucia dla bliskich" - napisała posłanka Barbara Nowacka.

"'W piękny rejs' Bliskim Krzysztofa Krawczyka wyrazy współczucia" - to z kolei słowa Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

"Odeszła legenda. Jego piosenki śpiewała cała Polska. Jeden z najbardziej znanych artystów polskiej muzyki rozrywkowej, popłynął w swój ostatni rejs. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich Pana Krzysztofa Krawczyka" - napisał Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

"Przejechaliśmy z Panem tysiące kilometrów. Przetańczyliśmy z Panem setki nocy. Przetęskniliśmy z Panem wiele dni. Krzysztof Krawczyk. Kochaliśmy Pana. Nasi dziadkowie. Nasi rodzice. My. Nasze dzieci. Żegnamy z bólem serca" - podkreślił Bartosz Arłukowicz.

"Gdy nam śpiewał Krzysztof Krawczyk..." - napisał Artur Dziambor z Konfederacji.

"Nie będzie nigdzie drugiego takiego artysty na polskiej scenie jak Krzysztof Krawczyk. Legenda, która łączyła wszystkie pokolenia" - zaznaczył Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

"Smutny dzień. Zmarł Krzysztof Krawczyk. Jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Artysta nieprzeciętny. Zostanie z nami jego muzyka, którą obdarował kilka pokoleń. W 2013 miałem zaszczyt współorganizować jego niezapomniany koncert dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku" - wspominał Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej.

"Wielki żal. Wspaniały barytonowy głos, talent i ciepło" - taki wpis zamieściła Joanna Lichocka.

"Wiele dekad śpiewał Polakom, wiele dekad Polacy nucili to co im śpiewał" - podkreślił Tomasz Lis.

"Na zajęciach dziennikarskich z moimi studentami analizowaliśmy słynny zabawny wywiad z Panem Krzysztofem Krawczykiem. I ja, i wszyscy studenci (rocznik 2001) mówiliśmy o Panu Krzysztofie z wielką estymą i sympatią. RIP. Chciał Pan dać światu coś dobrego, dał Pan aż siebie" - napisał Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu.

"Mam nadzieję, że dla niego 'jest gdzieś niebo jak len'" - podkreślił dziennikarz Igor Sokołowski.

"Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie..." - to słowa Magdaleny Ogórek, dziennikarki TVP Info.

Więcej o: