Wielkanoc 2021. W których sklepach można zrobić zakupy? Czy 4 kwietnia to niedziela handlowa?

Wielkanoc 2021 już w najbliższą niedzielę, w związku z czym przypominamy, że największe markety tego dnia będą zamknięte z dwóch powodów - to niedziela niehandlowa oraz święto. Gdzie będziemy mogli zrobić zakupy 4 kwietnia? Które sklepy będą czynne?

W Wielkanoc 4 kwietnia większość sklepów będzie zamkniętych - mowa o supermarketach, galeriach handlowych czy drogeriach. Nie oznacza to, że zupełnie stracimy możliwość zrobienia zakupów. Od zakazu handlu w niedzielę istnieją bowiem wyjątki. 

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Gdzie zrobimy zakupy w Wielkanoc? Które sklepy mogą być czynne 4 kwietnia?

Niedziela handlowa to dzień, kiedy sklepy takie jak Żabka lub Freshmarket mogą funkcjonować w normalnym trybie. Warto jednak pamiętać, że godzina zamknięcia może ulec zmianie, dlatego nie należy zbyt długo zwlekać z ewentualną wyprawą po brakujące produkty. 

W niedzielę zakupy będziemy mogli zrobić również w sklepach zlokalizowanych na stacjach benzynowych oraz w aptekach. Zgodnie z ustawą dotyczącą zakazu handlu w dzień świąteczny lokalny sklepik może pozostać otwarty, jeśli za ladą stanie jego właściciel. Nie każdy się na to zdecyduje, dlatego w okolicy może być więcej zamkniętych obiektów niż zazwyczaj.

Zakupy w czasach pandemii. O jakich obostrzeniach należy pamiętać?

Z powodu epidemii koronawirusa musimy pamiętać o dodatkowych limitach, które nas obowiązują w przestrzeni publicznej. W sklepach, których powierzchnia nie przekracza 100 metrów kwadratowych, może przebywać jedna osoba na 15 mkw. Z kolei w większych obiektach - jedna osoba na 20 mkw. Wszyscy muszą mieć zasłonięte usta i nos, a także zachowywać co najmniej 1,5-metrowy odstęp. 

Wyniki pomiaru trzeźwościKostrzyn nad Odrą. Jechała pod prąd i miała 4 promile alkoholu

Harmonogram kolejnych niedziel handlowych na 2021 rok:

  • 25 kwietnia,
  • 27 czerwca,
  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.
Zobacz wideo Wielki test jajek. Który przepis najbardziej przypadł nam do gustu?
Więcej o: