Abp Henryk Hoser trafił do szpitala z powodu COVID-19. "Stan jest stabilny"

Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem - poinformowano na oficjalnym profilu duchownego w mediach społecznościowych. Stan arcybiskupa jest stabilny.

"Ksiądz Arcybiskup z powodu zakażenia COVID-19 przebywa na oddziale jednego ze szpitali. Stan na chwilę obecną jest stabilny. Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie" - przekazano za pośrednictwem Facebooka.

Abp. Henryk Hoser był w latach 2008-2017 biskupem diecezji warszawsko-praskiej. Hoser jest z wykształcenia lekarzem. Studia ukończył na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. W 1975 r. wyjechał na misję do Rwandy, gdzie pełnił funkcję duszpasterza i proboszcza. W latach 1996-2003 był przełożonym Regii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego we Francji oraz członkiem Rady Misyjnej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych we Francji.  

Zobacz wideo Dworczyk przeprasza po zamieszaniu ze szczepionkami. "Ministra zdrowia nie było na wczorajszym sztabie"

Sprawca śmiertelnego wypadku poruszał się białym SUV-emPotrącił wózek z 15-miesięczną dziewczynką. Dziecko nie żyje

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas mszy. Wydano komunikat o jego stanie zdrowia

W czwartek podczas Mszy Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej zasłabł arcybiskup Kazimierz Nycz. Duchowny został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali na badania diagnostyczne, a mszę w jego zastępstwie kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. W piątek 2 kwietnia ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej, wydał oficjalny komunikat o stanie zdrowia kardynała Nycza. 

"Kardynał Kazimierz Nycz jest hospitalizowany z powodu chwilowego zasłabnięcia. Jego stan jest stabilny. Trwają szczegółowe badania. Arcybiskup warszawski pozostanie w szpitalu MSWiA w Warszawie jeszcze przez kilka dni. Następny komunikat zostanie opublikowany po zebraniu wyników wszystkich badań" - przekazał Ks. Śliwiński.  

Waldemar B.Były senator oskarżony o znęcanie się nad psem. Nie trafi jednak do aresztu

Więcej o: