Pogoda na dziś - wtorek 6 kwietnia. Będzie padać. Na północy śnieg, na południu deszcz

Wtorek 6 kwietnia będzie przypominał raczej dzień zimowy niż wiosenny. Meteorolodzy spodziewają się licznych opadów oraz stosunkowo niskiej temperatury. Pogoda nie będzie sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu.

Idąc do pracy, warto zabrać ze sobą parasol lub kurtkę z kapturem. Kierowcy powinni z kolei zachować ostrożność, bo warunki na drogach mogą być niekorzystne. 

Zobacz wideo Sprawdź, czym oddychasz. Aplikacje smogowe, które warto mieć na smartfonie

Pogoda na wtorek 6 kwietnia. Będzie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że we wtorek 6 kwietnia będziemy mieli do czynienia z licznymi opadami. Możemy spodziewać się zarówno deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i śniegu. Zimowo zrobi się przede wszystkim na północnym zachodzie kraju - śnieg spadnie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim oraz łódzkim. Z prognozy IMGW wynika, że opady deszczu ze śniegiem wystąpią w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i opolskim, z kolei deszcz - w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. 

Temperatura - wtorek 6 kwietnia. Termometry wskażą maksymalnie 12 stopni

Wtorek 6 kwietnia będzie dniem dość chłodnym. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą maksymalnie 12 stopni. Taką temperaturę odnotujemy w Rzeszowie. Nieco chłodniej będzie w Lublinie i Białymstoku - tam do 11 stopni. 9 stopni odnotujemy w Krakowie, Kielcach i Warszawie, a 8 w Suwałkach i Katowicach. 7 stopni wskażą termometry w Szczecinie, Toruniu i Bydgoszczy, a 6 w Olsztynie, Gdańsku, Opolu i Wrocławiu. Najzimniej będzie w miejscowościach, dla których prognozuje się także opady śniegu - mowa o Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Koszalinie, w których będzie maksymalnie 5 stopni na plusie. 

Samotny banan i krzywy burak, czyli uprzedzenia, przez które marnujemy całkiem dobre jedzenieSamotny banan i krzywy burak - uprzedzenia, przez które marnujemy jedzenie

Więcej o: