Pogoda na weekend [3-4 kwietnia]. W Wielką Sobotę deszcz, ale w Wielkanoc zaświeci słońce

Jaka będzie pogoda w Wielką Sobotę i Wielkanoc? Synoptycy prognozują, że w sobotę należy spodziewać się licznych opadów deszczu, z kolei w niedzielę licznych przejaśnień. W nadchodzący weekend nie będzie zbyt ciepło - termometry wskażą do 11 stopni.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na Wielką Sobotę. Będzie dużo deszczu, termometry nie wskażą więcej niż 9 stopni

Synoptycy IMGW przewidują, że sobota 3 kwietnia będzie dniem deszczowym. Opadów należy się spodziewać w całym kraju. Choć niebo będzie zasłonięte ciemnymi chmurami, możemy liczyć też na przejaśnienia. Najwięcej będzie ich w województwie świętokrzyskim.

W Wielką Sobotę nie powinniśmy się spodziewać wysokiej temperatury. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą maksymalnie 9 stopni. Taką wartość odnotujemy w Warszawie. W Lublinie, Rzeszowie, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Szczecinie, Toruniu i Bydgoszczy termometry wskażą do 8 stopni. Nieco chłodniej będzie w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Olsztynie i Białymstoku, gdzie będzie maksymalnie 7 stopni.  6 stopni można się spodziewać w Gdańsku, Koszalinie i Kielcach, a 5 - w Suwałkach. 

Pogoda na Wielkanoc. Synoptycy prognozują sporo słońca

W niedzielę 4 kwietnia wyraźnie się rozpogodzi. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w Wielkanoc nie będzie padał deszcz. Na północy kraju będzie słonecznie, a na południu pochmurnie, ale bez opadów. 

Choć słońca będzie zdecydowanie więcej, temperatura wzrośnie tylko trochę. Najcieplej będzie w Poznaniu i Szczecinie - tam odnotujemy 11 stopni. 10 stopni wskażą termometry w Zielonej Górze, Bydgoszczy i Toruniu, a 9 w Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Lublinie, Opolu, Wrocławiu i Koszalinie. Maksymalnie 8 stopni będzie w Krakowie, Kielcach, Łodzi i Rzeszowie, z kolei 7 - w Katowicach i Suwałkach. 

Więcej o: