Abp Głódź spełnił część kary nałożonej przez Watykan. Opuścił rezydencję w Gdańsku

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w ramach kary nałożonej przez Watykan otrzymał nakaz zamieszkania poza Archidiecezją Gdańską. W związku z tym opuścił "definitywnie" rezydencję w Gdańsku. Nie poinformowano, dokąd się udał.
Zobacz wideo „Co łaska” za tuszowanie pedofilii? O. Gużyński: To rzecz bardzo niestosowna

Informację o tym, że arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź "opuścił definitywnie rezydencję w Gdańsku" podał rzecznik kurii ks. Maciej Kwiecień - informuje TVN24. Głódź otrzymał nakaz zamieszkania poza Archidiecezją Gdańską w ramach kary nałożonej przez Watykan.

Hierarcha został ukarany w sprawie "sygnalizowanych zaniedbań abp. Sławoja Leszka Głódzia w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją". W komunikacie Nuncjatury Apostolskiej nie podano, o jakie dokładnie "zaniedbania" chodzi. 

Kuria nie poinformowała, gdzie obecnie przebywa Głódź. Duchowny jest właścicielem 21 hektarów ziemi w rodzinnej wsi Bobrówka na Podlasiu, na której znajduje się okazała posiadłość wraz z kilkoma budynkami i lasem. Jak szacuje "Newsweek", sama ziemia może być warta około miliona zł, a budynki i ich wyposażenie kolejne parę milionów.

Poza przymusowym przeniesieniem Głódź oraz ukarany razem z nim bp Edward Janiak otrzymali oni m.in. zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych.

Więcej o: