IMGW ostrzega. Przed Wielkanocą opady śniegu oraz przymrozki

IMGW wydał prognozę pogodowych zagrożeń na piątek oraz sobotę. Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu, a w sobotę w kilku województwach mogą wystąpić przymrozki.
Zobacz wideo Czy wyjazd do rodziny na Wielkanoc jest odpowiedzialny?

Po dwucyfrowych temperaturach, które jeszcze w czwartek zapewniały nam wiosenną aurę, w piątek nie pozostanie niestety ani śladu. W całej Polsce wyraźnie chłodniej, a w niektórych regionach powróci zimowy klimat. 

Ostrzeżenia IMGW. Śnieg w piątek, opady i przymrozki w sobotę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogodowych zagrożeń. Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu w piątek w województwie dolnośląskim, w powiatach: lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzychu oraz kłodzkim. 

Prognoza pogody na dziś - piątek 2 kwietnia 2021 Pogoda na dziś- piątek, 2 kwietnia. W kraju znów chłodniej

W sobotę natomiast możemy spodziewać się nie tylko opadów śniegu, ale również przymrozków. Powrót zimowej aury w postaci opadów prognozuje się w województwach:

  • dolnośląskim - powiaty: lubański, lwówecki, jeleniogórski, Jelenia Góra, kamiennogórski, wałbrzyski, Wałbrzych i kłodzki;
  • śląskim - powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki;
  • małopolskim - powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz, gorlicki;
  • podkarpackim - powiaty:  jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski, bieszczadzki.

Przymrozki mogą pojawić się w województwach: dolnośląskim (oprócz powiatów podgórskich), lubuskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim. Choć na ogół w dzień zapowiada się pogodnie, temperatura powietrza będzie nieco niższa niż w ostatnich dniach. Powodem tego jest napływ chłodnego frontu atmosferycznego z północy.

Pogoda na Wielkanoc. IMGW: Nadchodzi ochłodzenie, miejscami spadnie śnieg (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda na Wielkanoc. IMGW: Nadchodzi ochłodzenie, miejscami spadnie śnieg

"W dzień na ogół pogodnie. Na północy kraju i krańcach południowych okresami przelotny deszcz, lub deszcz ze śniegiem. W górach śnieg. Temperatura maksymalna od 6°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych" - informował IMGW w mediach społecznościowych. 

W piątek wieczorem w północnej części kraju warunki biometeorologiczne ulegną pogorszeniu i staną się niekorzystne, informowali synoptycy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu najbliższych kilku dni nie możemy liczyć na wysokie temperatury. 

Więcej o: