Kazimierz Nycz w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia kardynała

Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz w czwartek przed południem zasłabł w trakcie sprawowania mszy. Trafił do szpitala. Rzecznik archidiecezji warszawskiej opublikował komunikat w sprawie stanu zdrowia duchownego.

Arcybiskup Kazimierz Nycz w czwartek przed południem zasłabł w Archikatedrze Warszawskiej, w trakcie sprawowania tzw. Mszy Krzyżma. Jak informował wtedy rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński, kardynał został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali na badania. Po godzinie 16:00 pojawił się oficjalny komunikat archidiecezji w tej sprawie. 

Kard. Kazimierz Nycz Nycz zaapelował do wiernych o przestrzeganie obostrzeń w kościołach

Kazimierz Nycz w szpitalu. "Jego stan jest stabilny"

"Kard. Kazimierz Nycz jest hospitalizowany z powodu chwilowego zasłabnięcia. Jego stan jest stabilny. Trwają szczegółowe badania. Arcybiskup warszawski pozostanie w szpitalu MSWiA w Warszawie jeszcze przez kilka dni" - napisał w nim ks. Śliwiński. Dodał, że kolejny komunikat zostanie opublikowany po tym, jak zostaną zebrane wyniki wszystkich badań. 

Sam moment zasłabnięcia arcybiskupa był widoczny w czasie udostępnionej przez archidiecezję transmisji sprawowanej przez niego mszy. 

 

Początek obchodów Wielkanocy

Po zasłabnięciu ks. Nycza, mszę w archikatedrze kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. W trakcie Mszy św. Krzyżma święcone są oleje, które przez cały rok służą przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich i namaszczenia chorych. Księża odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. 1 kwietnia tego roku wypada Wielki Czwartek, który rozpoczyna Triduum Paschalne - uroczystości związane z katolickimi obchodami Świąt Wielkanocnych. Wieczorem tego dnia odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej.

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy”

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz Kard. Kazimierz Nycz: Sytuacja uchodźców jest wstydem dla Polski

Więcej o: