Kazimierz Nycz w szpitalu. Nowe informacje o stanie zdrowia kardynała

Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz w czwartek przed południem zasłabł w trakcie sprawowania mszy. Trafił do szpitala. Rzecznik archidiecezji warszawskiej opublikował komunikat w sprawie stanu zdrowia duchownego.

Arcybiskup Kazimierz Nycz w czwartek przed południem zasłabł w Archikatedrze Warszawskiej, w trakcie sprawowania tzw. Mszy Krzyżma. Jak informował wtedy rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński, kardynał został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali na badania. Po godzinie 16:00 pojawił się oficjalny komunikat archidiecezji w tej sprawie. 

Kard. Kazimierz NyczNycz zaapelował do wiernych o przestrzeganie obostrzeń w kościołach

Kazimierz Nycz w szpitalu. "Jego stan jest stabilny"

"Kard. Kazimierz Nycz jest hospitalizowany z powodu chwilowego zasłabnięcia. Jego stan jest stabilny. Trwają szczegółowe badania. Arcybiskup warszawski pozostanie w szpitalu MSWiA w Warszawie jeszcze przez kilka dni" - napisał w nim ks. Śliwiński. Dodał, że kolejny komunikat zostanie opublikowany po tym, jak zostaną zebrane wyniki wszystkich badań. 

Sam moment zasłabnięcia arcybiskupa był widoczny w czasie udostępnionej przez archidiecezję transmisji sprawowanej przez niego mszy. 

 

Początek obchodów Wielkanocy

Po zasłabnięciu ks. Nycza, mszę w archikatedrze kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. W trakcie Mszy św. Krzyżma święcone są oleje, które przez cały rok służą przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich i namaszczenia chorych. Księża odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. 1 kwietnia tego roku wypada Wielki Czwartek, który rozpoczyna Triduum Paschalne - uroczystości związane z katolickimi obchodami Świąt Wielkanocnych. Wieczorem tego dnia odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej.

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy”

Metropolita warszawski kard. Kazimierz NyczKard. Kazimierz Nycz: Sytuacja uchodźców jest wstydem dla Polski

Więcej o: